5 zabawnych rzeczy, których nie wiedziałeś o '420'

/

5 zabawnych rzeczy, których nie wiedziałeś o '420'

Posted by Lori Ann Reese on 04/12/2021 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 13 kwietnia 2021 roku. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

420 to dzień, który jest w zasadzie najbardziej cenionym świętem w roku w kulturze marihuany - obchodzony przez pięć dekad jako kod, który niewiele osób (może z wyjątkiem organów ścigania) rozumiało jako dzień, w którym marihuana będzie celebrowana. Tak jakbyśmy potrzebowali jednego dnia, kiedy każdy dzień jest dobrym dniem na palenie trawki?

Ale w 420 chodzi o coś więcej niż zapakowanie miski, skręcenie jointa lub blanta i noszenie głupich ubrań z liśćmi marihuany. Jest to część naszej kultury, narodowej i globalnej społeczności. W związku z tym, że zbliża się 50. rocznica 420, oto pięć rzeczy, których możecie nie wiedzieć o znaczeniu i historii 420. Mamy trochę odjazdowych faktów, którymi chcemy się podzielić.

1. Niektórzy faceci w Kalifornii rozpoczęli obchody święta 420

Każda społeczność potrzebuje dnia, w którym rozpoznaje to, co jest wyjątkowe i wspaniałe w jej plemieniu. Dla ludzi, którzy używają marihuany,20

kwietnia jest takim dniem. I chociaż jest to gorąco dyskutowane, wygląda na to, że obchody 420 zaczęły się od grupy przyjaciół w Kalifornii.

Byli to nastolatkowie z liceum, którzy uznali, że godzina 16:20 to idealna pora dnia po szkole. Aby się naćpać, oczywiście. Ale naturalnie nie mogli o tym otwarcie rozmawiać. W 1971 roku, nawet w Kalifornii, poglądy na temat marihuany były prohibicyjne. Więc kodeks stał się wezwaniem do "puff puff pass" z kumplami w bezpiecznym miejscu. I wtedy stało się to tak popularne, że przekształciło się w święto, które obchodzimy dzisiaj.

Podziękowania należą się Steve'owi Capperowi, Jeffowi Noelowi, Larry'emu Schwartzowi, Marchowi Grayitchowi i Davidowi Reddixowi za to, że to właśnie oni zapoczątkowali i założyli coroczne wydarzenia kulturalne związane z 420. Przy okazji, wszyscy ci mężczyźni nadal się spotykają i odnieśli zawodowy sukces. To tyle, jeśli chodzi o teorie o "głupich i nieambitnych" ćpunach.

A ty myślałeś, że 420 pochodzi z piosenki Grateful Dead. Cóż, po raz pierwszy w popkulturze pojawiło się ono w piosence Grateful Dead. Ale tylko dlatego, że basista Grateful Dead Phil Lesh od lat przyjaźnił się z Davidem Reddixem. I to się przyjęło wśród muzyków.

2. Denver, Kolorado, musiało zmienić znaki drogowe

Weedmaps podzielił się tą ciekawostką z Denver w Kolorado. Najwyraźniej w 2014 roku, sfrustrowany Departament Transportu Kolorado zastąpił znak na Interstate 70. Widzisz, znak brzmiał "Mile 420" i, jak możesz sobie wyobrazić, znak wciąż ginął. I tak w kółko. Rodzaj zabawne, chyba że jesteś facetem, który musi nadal umieścić nowy znak.

Tak więc, w 2014 roku Departament Transportu Kolorado zmienił znak milowy na Mile 419.99. Problem rozwiązany. Nie było więcej kradzieży znaków, aby ktoś mógł umieścić zielone znaki 420 w swojej sypialni lub domowym barze, z wyjątkiem tego, że każdy stan, który ma znak wyjścia 420, został poddany temu samemu problemowi.

Departament Transportu stanu Idaho wymienił swój znak kilometrowy na autostradzie 95. Departament Transportu Stanu Waszyngton również poszedł za przykładem, z 419.9 znakiem, aby uniknąć kradzieży. A w Goodhue County, Minnesota, urzędnicy miejscy musieli zmienić znak "420 Street" na "42x St." z oczywistych powodów. Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej pożądanych znaków ulicznych o tematyce 420 w Ameryce.

W Kanadzie znajduje się autostrada 420. The King's Highway 420 łączy Queen Elizabeth Way (QEW) z centrum Niagara Falls. Jeśli chcesz jechać 420, teraz wiesz, gdzie udać się na wakacje. Ponadto, marihuana jest federalnie zalegalizowana w Kanadzie. Wszędzie.

Photo Credit: ShawnGoldberg | Deposit Photos

3. Obchody są globalne

O ile Amerykanie mogą przypisywać sobie zasługi za stworzenie 4:20 czy obchodów 420, o tyle fenomen kulturowy trawki rozprzestrzenił się. Rozprzestrzenił się szybciej niż pre-roll w kawiarni w Amsterdamie.

Obchody 4:20 są obecnie obserwowane w całych Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii, Australii i Dunedin w Nowej Zelandii. Obchody 4:20 z konopiami indyjskimi odbyły się aż w Słowenii i na Cyprze Północnym. Jednak Kalifornia i Kolorado pozostają dwoma najpopularniejszymi stanami, w których turyści mogą cieszyć się obchodami 4:20.

4. Jimmy Carter został zaatakowany przez pływającego królika na 420.

W 1979 roku wydarzyło się coś zabawnego, z czego śmiali się wędkarze w całych Stanach Zjednoczonych. Prezydent Jimmy Carter napotkał pływającego królika bagiennego, gdy łowił ryby w swoim rodzinnym mieście Plains w stanie Georgia.

Nie ma żadnych dowodów na to, że ani królik, ani amerykański prezydent byli pod wpływem marihuany. Ale to była głupia historia, która stworzyła inny rodzaj szumu podczas obchodów 420 w 1979 roku. I sławę.

5. Siri sypnęła fasolą o specjalnym wydarzeniu organizowanym przez Apple w 2021 roku

Zawsze martwimy się, że nasi osobiści asystenci zbierają i udostępniają nasze informacje jakiemuś ogromnemu repozytorium danych. Jak, ile razy zamówić DoorDash o 22:00, bo po prostu wędzony się i trzeba hamburgera jak wczoraj.

W tym przypadku Siri podzieliła się sekretem. Albo tak się wydaje. To może być najlepszy chwyt reklamowy, który Apple kiedykolwiek wyciągnął. Siri podzielił się, że Apple będzie trzymać wydarzenie na 420 tego roku, aby ujawnić nowe modele iPad Pro i super oczekiwanych AirTags trackerów.

Pod względem marketingu docelowego, jest to genialne. Ile razy byliście na haju i nie mogliście znaleźć portfela, żeby zamówić pizzę? Albo nawet swojego smartfona? To jest prawdziwe zmaganie! AirTags to te fajne małe urządzenia, które pozwolą Ci zlokalizować te zaginione przedmioty i nie tylko. Przyklej jedną do samochodu, roweru, plecaka, laptopa... i namierzaj je z kanapy, jeśli zaginą.

Odliczając do 50. rocznicy 4:20 lub 420, pamiętaj, aby odwiedzić stronę internetową najbliższej dyspensy medycznej. Każda placówka (bez względu na to, w jakim stanie mieszkasz) będzie miała kilka słodkich promocji, zniżek i gadżetów do świętowania, szczególnie w tę ważną i prestiżową rocznicę amerykańskiej kultury marihuany.

Featured Image: aleabievsasha | Deposit Photos