Komisja Izby uchwaliła historyczną ustawę o marihuanie

/

Komitet Izby przyjął historyczną ustawę o marihuanie

Posted by Marihuana Doctors on 11/21/2019 in Medyczna marihuana

Aktualizacja 21 stycznia 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Marijuana Opportunity, Reinvestment and Expungement (MORE) Act jest o krok bliżej do stania się prawem ziemi. Komisja Sądownictwa Izby Reprezentantów przegłosowała 20 listopada historyczną ustawę, która położyłaby kres prohibicji marihuany. Ustawa zostanie teraz poddana pod głosowanie w całej Izbie.

MORE usunęłoby marihuanę z listy substancji kontrolowanych z listy I substancji kontrolowanych, usunięcie z rejestru osób skazanych za posiadanie marihuany oraz nałożenie 5% podatku od sprzedaży marihuany. 5% podatku od sprzedaży marihuany, który miałby być reinwestowany w społeczności najbardziej dotknięte wojny z narkotykami, donosi CNBC.

"Odrzuca ona klasyfikację roślin konopi, a tym samym pozostawiając decyzje regulacyjne dotyczące dostępu do medycznej marihuany całkowicie w gestii poszczególnych stanów i władz lokalnych, bez nadmiernej ingerencji władz federalnych" - mówi Paul Armentano, zastępca dyrektora NORML, grupy działającej na rzecz działającej na rzecz reformy prawa dotyczącego marihuany.

Dzięki zmianie klasyfikacji marihuany, projekt ustawy umożliwiłby licencjonowanym punktom sprzedaży medycznej marihuany pieniądze od instytucji finansowych i korzystać z usług bankowych (wiele dyspensariów już teraz działa tylko za gotówkę), usuwając istniejące bariery w prowadzeniu działalności związanej z konopiami indyjskimi. biznesu.

MORE umożliwiłoby również dostęp do medycznej marihuany weteranom weteranom za pośrednictwem Departamentu Spraw Weteranów (VA). Obecnie lekarze VA nie mogą pomóc weteranom w uzyskaniu medycznej marihuany, ale ustawa umożliwiłaby im zalecanie medyczną marihuanę.

Ustawa chroniłaby również imigrantów przed odmową przyznania obywatelstwa z powodu używania marihuany i zakazuje agencjom federalnym odmawiania świadczeń zakazać agencjom federalnym odmowy przyznania świadczeń publicznych lub poświadczenia bezpieczeństwa z powodu używania marihuany.

Według nowego sondażu przeprowadzonego przez szanowane Pew Research Center, 67% Amerykanów popiera legalizację marihuany.