Jak oszczędzać pieniądze w punktach sprzedaży marihuany

/

Jak oszczędzać pieniądze w punktach sprzedaży konopi indyjskich

Posted by Lori Ann Reese on 09/09/2021 in Jak to zrobić

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Osoby dorosłe lub kupujące marihuanę rekreacyjnie mają możliwość używania marihuany lub nie kupowania jej w ogóle. Życie w stanie rekreacyjnym, w którym marihuana jest legalna dla każdego, kto ukończył 21 lat, oznacza, że możesz ją kupić w sklepie, kiedy chcesz. I kiedy możesz sobie na to pozwolić.

Pacjenci, którzy posiadają kartę medyczną, sięgają po leczniczą marihuanę, jako alternatywny sposób radzenia sobie z objawami zdrowotnymi. Jeśli medyczna marihuana działa, wtedy kolejną przeszkodą dla pacjenta jest uwzględnienie kosztów zakupu marihuany.

Podczas gdy wielu pacjentów uważa, że medyczna marihuana może działać lepiej (i z mniejszymi skutkami ubocznymi) niż opioidy na receptę, marihuana ma jedną poważną wadę; ubezpieczenie zdrowotne jej nie pokrywa. Ubezpieczenie zdrowotne nie pokryje również kosztów obowiązkowych wizyt lekarskich, aplikacji i corocznych opłat za odnowienie licencji.

A to oznacza nowy i czasami trudny do opanowania wydatek dla pacjentów o stałych dochodach. Na naszym forum społeczności Ask.MarijuanaDoctors.com, pacjenci prosili o wskazówki i pomysły, które pomogą zaoszczędzić pieniądze na medycznej marihuanie. Nasz zespół zebrał więc kilka sugestii.

Jak dużo marihuany kupuje przeciętny Amerykanin?

Zanim zaczniemy od wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy, czy zastanawialiście się kiedyś, ile marihuany kupuje przeciętny Amerykanin? Znaleźliśmy interesującą infografikę, która zawiera wiele faktów na temat posiadaczy kart do użytku dorosłego i medycznego oraz ich zwyczajów zakupowych w licencjonowanych sklepach.

The Weekend Gardener to strona internetowa, która dostarcza edukacyjnych wskazówek i produktów, aby pomóc ludziom w domowej uprawie konopi. Jeśli masz kartę medyczną, twój stan może pozwolić ci na uprawę określonej liczby dojrzałych roślin i sadzonek. Może to również pomóc w zaoszczędzeniu na zakupach w punktach sprzedaży.

W 2020 roku Weekend Gardner ukończył sondaż wśród Amerykanów. Celem było zorientowanie się, ile przeciętny Amerykanin kupuje w dyspenseriach (rekreacyjnych i medycznych).

Niektóre z najważniejszych danych z ankiety obejmowały:

Prawie połowa wszystkich konsumentów odwiedzających dyspensaria wydaje od 500 do 2500 dolarów rocznie.

  • 71% ankietowanych pacjentów stwierdziło, że marihuana zmniejszyła ich zapotrzebowanie na środki przeciwbólowe i leki OTC (dostępne bez recepty).
  • 60% pacjentów zmniejszyło spożycie alkoholu po uzyskaniu karty medycznej.
  • 69% pacjentów preferuje smakołyki. Gumisie były ulubionym produktem).

Przeczytaj: "Wydatki konsumentów na marihuanę w USA w 2020 roku".

W jednym z badań przeprowadzonych przez New Frontier Data (2019) stwierdzono, że amerykańscy konsumenci wydali 5,8 miliarda dolarów na produkty z konopi indyjskich każdego miesiąca. Jest to równoznaczne z ponad 200 milionami dolarów w sprzedaży marihuany w całym kraju dziennie.

(Canva)

Jak mogę zaoszczędzić pieniądze w punktach sprzedaży marihuany?

Wielu Amerykanów wybiera medyczną marihuanę i ma stałe dochody. Mogą to być weterani wojskowi lub pacjenci otrzymujący Medicaid lub Medicare. A kiedy żyjesz ze stałym dochodem, każdy wydatek ma znaczenie. Może być trudno zrównoważyć miesięczny budżet, gdy trzeba uwzględnić koszt medycznej marihuany dla swoich potrzeb zdrowotnych.

Oto siedem świetnych sposobów, dzięki którym możesz zaoszczędzić pieniądze i obniżyć koszty medycznej marihuany.

1. Wybierz punkt sprzedaży zlokalizowany w pobliżu innych punktów sprzedaży

Jeśli mieszkasz w mieście, w którym jest tylko jeden sklep, znasz już swoje ograniczenia. Z jedną dyspensą obsługującą duży obszar, możesz spodziewać się ograniczonej liczby szczepów. Ale co najważniejsze, będąc jedynym dostawcą, może on ustalać wysokie ceny. Bez konkurencji i przy dużym zapotrzebowaniu na produkt, spodziewaj się wysokich cen.

Jeśli jednak mieszkasz w okolicy, gdzie jest wiele różnych punktów sprzedaży marihuany medycznej lub rekreacyjnej (dla dorosłych), masz wybór. A jeden z sekretów uzyskania najlepszych cen na marihuanę z kartą medyczną? Odwiedź apteki, które znajdują się kilka drzwi od siebie. Te placówki muszą polegać na zniżkach i przystępnych cenach, ponieważ jest tam większa konkurencja o konsumentów. Oznacza to, że dostaniesz więcej za mniej.

2. Śledź stronę internetową sklepu, aby znaleźć cotygodniowe lub comiesięczne promocje i wyprzedaże.

Niektórzy ludzie lubią ograniczać swoje wizyty w poradniach. Często pacjenci mogą odwiedzać je tylko raz w miesiącu i kupować legalny limit, na który mają pozwolenie. Ale chociaż jest to wygodne i pozwala uniknąć wielu wizyt w punkcie sprzedaży, prawdopodobnie nie otrzymujesz najlepszej oferty.

Dyspensaria w bardzo konkurencyjnych obszarach mają specjalne promocje i dni zniżkowe. Większość z nich oferuje zniżki dla seniorów i weteranów w określone dni tygodnia. Dyspensaria mogą jednak nadprodukować pewne odmiany, które nie sprzedają się tak dobrze, jak oczekiwano. To trochę jak nadwyżka magazynowa na marihuanę. Te przypadkowe wyprzedaże lub rabaty BOGO mogą przynieść duże oszczędności każdego miesiąca.

Porozmawiaj ze swoim dystrybutorem o wszelkich zniżkach, które możesz otrzymać. Mogą Ci o nich nie powiedzieć, ale zazwyczaj są one umieszczone na stronie internetowej. Niektóre z nich oferują również zniżkę, jeśli wprowadzisz innego pacjenta do programu zniżkowego dla rodziny lub przyjaciół.

Jeśli jesteś pacjentem z kartą medyczną, poproś dyspensę o link do zapisania się do ich newslettera. W ten sposób wszystkie oferty specjalne trafią prosto do twojej skrzynki odbiorczej, co pomoże ci zaoszczędzić pieniądze. Pamiętaj też, że zawsze możesz zamówić online lub zadzwonić, aby dyspenser przygotował zamówienie do odbioru. Niektóre z nich oferują również usługę odbioru bezdotykowego.

3. Shake It Up!

Istnieje tak wiele błędnych przekonań na temat koktajli z marihuany. I chodzi tu głównie o estetykę, a nie o niższą potencję czy jakość. Wiele osób uważa, że koktajl nie spełnia norm. Ponieważ marihuana została rozdrobniona lub połamana, kannabinoidy są mniej silne. To nie jest prawda. Nie smakuje tak dobrze, ani nie ma tego świeżego, lepkiego, zielonego smaku i zapachu, który można uzyskać z nughes. I nie zobaczysz żadnych trichomów ani oszronionych struktur. Mimo to, shake może być mniejszym obciążeniem dla twojego portfela, jeśli nie masz nic przeciwko poświęceniu odrobiny flawonoidów i aromatu.

Shake to dosłownie to, co "wylatuje" z pąków konopi podczas ich przycinania na sprzedaż. Shake tworzy się również naturalnie w każdym pojemniku, w którym przechowywane są kubki marihuany. Niektóre dyspensaria przechowują shake'i oddzielone od siebie według szczepów. Tak więc, jeśli kupujesz Blue Dream, masz możliwość kupienia Blue Dream shake z rabatem.

Dyspenserie o mniejszej objętości mogą zbierać koktajle z wszystkich pojemników. To miesza szczepy, a ty nie masz pojęcia, co dostajesz w tym koktajlu. Dla niektórych osób może to być ekscytujące, że nie wiedzą z góry, jakich efektów psychoaktywnych mogą doświadczyć. Ale dla innych ludzi z poważnymi objawami, shake może być dziką kartą, w którą nie warto grać.

Jeśli nie masz nic przeciwko przypadkowej mieszance szczepów, shake może zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy. Kiedy odwiedzisz punkt sprzedaży medycznej marihuany, zapytaj, czy rozdzielają koktajle według szczepów. Możesz też sprawdzić w menu online, czy oferują je w obniżonej cenie.

4. Kupuj hurtowo, kiedy jest wyprzedaż

Jako pacjent z kartą medyczną, masz limit, który możesz kupić co miesiąc w dyspensarium. Limit ten różni się w zależności od stanu, ale wynosi średnio od 2 do 3 uncji całego kwiatu. Niektóre stany zezwalają na większy limit jadalnych produktów z konopi, takich jak gumy do żucia, niezależnie od limitu 2-3 uncji suchego kwiatu.

Czasami w punktach sprzedaży odbywa się super wyprzedaż. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy produkcja przewyższa popyt (więcej kwiatów dostępnych niż normalnie). Albo dlatego, że dyspenasator upuszcza pewną odmianę. Wtedy masz możliwość skorzystania z wyprzedaży w stylu blowout, z której możesz skorzystać.

Pamiętaj tylko, aby nie przekroczyć dozwolonego przez państwo limitu marihuany. Ochrona prawna dla pacjentów z kartą medyczną działa tylko wtedy, gdy pacjent nie ma więcej niż maksymalny limit. Jeśli uprawiasz marihuanę w domu zgodnie z prawem na podstawie karty medycznej, sprawdź lokalne prawo stanowe. Maksymalna ilość marihuany, którą możesz posiadać, obejmuje również to, co wyhodowałeś w domu.

(Canva)

5. Dołącz do programu lojalnościowego

Podczas gdy pacjenci z kartą medyczną mogą (w większości stanów) udać się do dowolnej dyspenserii, trzymanie się jednej lokalizacji może przynieść korzyści. Kiedy odwiedzasz tylko jedną, ulubioną placówkę, pozwalasz sprzedawcom poznać ciebie i twoje objawy. I mogą pomóc ci poznać różne odmiany i metody przyjmowania.

Niektóre dyspenasatoria stworzyły specjalny klub dla pacjentów. Dołączając do klubu lojalnościowego, możesz brać udział w wydarzeniach zdrowotnych i wellness online. Możesz też brać udział w konkursach, w których możesz wygrać koszulki, młynki i inne nagrody. Większość programów lojalnościowych oferuje również ekskluzywne zniżki dla członków. I inne przywileje, takie jak zakupy po godzinach pracy tylko dla członków VIP. Jest to popularny przywilej dla pacjentów, którzy chcą robić zakupy w sklepie, kiedy jest mniej tłoczno.

6. Sprawdź zniżki na nasiona

Czy kiedykolwiek próbowałeś palić marihuanę z nasionami? Niezależnie od tego, czy zapakowałeś miskę z nasionami, czy zwinąłeś jedną w rulon, są szanse, że próbowałeś tego raz. I dowiedziałeś się, że palenie ziaren jest bardzo podobne do palenia popcornu w fajce. Próba palenia nasion może być traumatyczna. Więc, nie rób tego.

Wiele osób nie chce się trudzić oddzielaniem nasion od marihuany. Dlaczego? Nie jest to trudne do zrobienia, ale może być czasochłonne. I musisz zdecydować, czy zniżka, którą dostajesz na nasiona jest naprawdę warta tych trzydziestu minut, które zajmie ci odwyk około jednej uncji.

Zasiane zioło nie oznacza marihuany złej jakości. Oznacza to, że podczas procesu zapylania, żeńskie rośliny marihuany są trochę zestresowane. Roślina staje się hermafrodytą po zbyt długim okresie kwitnienia przed zbiorami. Lub po wystawieniu na zbyt wiele czynników środowiskowych.

Marihuana, która jest mocno nasiona może nie być warte zakupu. Jeśli wygląda na to, że jest w niej więcej nasion niż zioła, to znaczy, że płacisz według wagi. Więc prawdopodobnie nie jest to warte zakupu. Jednakże apteki, które sprzedają konopie z lekkimi nasionami, oferują je z przyzwoitym rabatem. Weź swoją tackę, włącz Netflixa, miel, walcuj i powtarzaj. Upewnij się tylko, że nasiona nie dostaną się do młynka.

Jeśli jednak lubisz robić zioła, możesz zbierać nasiona. Kiedy masz ich wystarczająco dużo, opiecz je w piekarniku, aby je zdekarboksylować. Następnie użyj młynka do kawy, aby uzyskać proszek z nasion. Z tego drobnego proszku, możesz stworzyć napoje z THC, kulki, lub cokolwiek chcesz. A nasiona są zdrowe, bogate w błonnik i pełne kwasów tłuszczowych omega, które są świetne dla twojego układu odpornościowego.

7. Rozważ ekonomiczne metody zażywania i nowe technologicznie fajki

W kulturze 420, preferowaną metodą palenia marihuany zawsze był blunt lub bong. Artystyczna szklana fajka, którą dzielili się przyjaciele. Albo bardzo przenośny joint. Łatwy do skręcenia, dyskretny (dopóki się go nie zapali) i łatwy do przenoszenia. Ale czy istnieją lepsze opcje dla osób, które używają medycznej marihuany w domu przez większość czasu?

Czasami pakowanie bonga może nie być najlepszym i najbardziej ekonomicznym sposobem na cieszenie się kwiatem do palenia. Tracisz dużo marihuany w trakcie spalania, kiedy marihuana jest spalana w misce. I nie zapomnij o nieświeżym dymie, który ulatnia się w twojej fajce. To też jest marnowane, ponieważ dym nad wodą nie naprawi nieświeżego dymu w twojej fajce. Nie wdychaj! Będziesz kaszleć z głowa.

Marihuana w postaci całych kwiatów może utrudniać ocenę ilości. Ile pufnięć wziąłeś? Jak myślisz, jaka była dawka THC? Większość pacjentów pali lub zażywa marihuanę, aby poradzić sobie z takimi objawami, jak ból, zmęczenie czy obniżony nastrój. Celem nie jest doprowadzenie się do takiego stanu uzależnienia od marihuany, który uniemożliwiłby im funkcjonowanie w ciągu tygodnia pracy.

Nowa generacja vaporizerów do suchej marihuany jest całkiem niesamowita. Mniejsza ilość odpadów oznacza, że spalasz mniej marihuany bez uszczerbku dla efektu, jaki uzyskujesz z fajki. I są one znacznie łatwiejsze do czyszczenia niż szklana fajka.

Sprawdź: "14 Best Weed Vaporizers to Buy in 2021" na Esquire.