Życie seksualne poprawiło się dzięki marihuanie?

/

Życie seksualne poprawiło się dzięki marihuanie?

Posted by Nancy Moraa on 08/20/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Tak seks. Idziemy tam. Ponieważ w rozmowach o korzyściach zdrowotnych płynących z konopi nie można pominąć faktu, że od wieków wykorzystuje się je do zwiększania libido. Od oczywistego efektu "panowie, odpalcie silniki" po pomoc w bardziej specyficznych problemach, takich jak ból i stany zapalne, lecznicze zioło było używane w tradycyjnej medycynie od czasów zapisanej historii.

Jeśli nie doświadczyłeś żadnych zaburzeń seksualnych, takich jak (tutaj idziemy), impotencja, suchość pochwy, dyskomfort podczas stosunku lub brak pożądania, marihuana może zapewnić pewne rozwiązania dla Ciebie. Ale to zależy od twojej chemii, stanu zdrowia i odmian, które wybierzesz.

Dlaczego niewielu naukowców chce badać seks i marihuanę

Powszechna prohibicja, która otaczała politykę narkotykową Stanów Zjednoczonych przez ostatnie dziesięciolecia, spowodowała, że istnieje niewiele badań na temat marihuany i seksu, do których można się odnieść. W ogóle bardzo mało badań opartych na dowodach, ponieważ rząd federalny jest niedbały, jeśli chodzi o zapewnianie funduszy na badania nad nielegalnymi substancjami. Wielu ludzi nie sądzi, że marihuana jest narkotykiem z listy I. Lub cokolwiek podobnego do innych niebezpiecznych narkotyków w tej kategorii.

"Wiele z tego, co trzeba zrozumieć w dyskusji na temat konopi i seksualności, ma mniej wspólnego z konopiami, a więcej z seksualnością" - mówi Jordan Tishler, M.D., ekspert ds. medycznej marihuany w InhaleMD w Bostonie.

Twój organizm wytwarza naturalną wersję kannabinoidów zwaną endokannabinoidami. W częściach mózgu, które odpowiadają za funkcje seksualne, znajduje się wiele receptorów dla związków kannabinoidowych. Endokannabinoidy są uwalniane u ludzi po orgazmie, co sugeruje, że związki te mogą być zaangażowane. System endokannabinoidowy jest jak zapłon do wielu korzyści dla zdrowia.

Według dr Tishlera, marihuana otwiera naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi. Wpływa bezpośrednio na receptory kannabinoidowe w skórze i szlakach nerwowych, które są zwykle zaangażowane w wykrywanie bólu lub przyjemności. Może wzmocnić wrażliwość nerwów. I nie będąc niegrzecznym, może to być bardzo dobra rzecz.

Co mówią ograniczone badania na temat marihuany i seksu

Według badań opublikowanych w 1979 roku w Journal Of Clinical Psychology, naukowcy zapytali grupę 84 studentów (78% mężczyzn), jak ich zdaniem wygląda połączenie marihuany i seksu. Około 39% tych studentów miało doświadczenie z pierwszej ręki i zgodzili się oni, że marihuana zwiększa ogólną przyjemność seksualną. Poważni użytkownicy uważali również, że marihuana zwiększa intensywność orgazmu. Można by ją uznać za afrodyzjak.

Inne badanie przeprowadzone w 1984 roku i opublikowane w Journal of Sex Research dotyczyło uczestników z college'u (62% mężczyzn). Większość uczestników tego badania zgłosiła, że marihuana wzmacnia niektóre aspekty seksu oraz kilka interesujących szczegółów.

Około 58% mężczyzn i 32% kobiet w tym badaniu stwierdziło, że konopie indyjskie zwiększyły jakość i czas trwania orgazmu. W tym samym badaniu 70% mężczyzn i 60% kobiet zgłosiło zwiększone pragnienie posiadania znajomego partnera po spożyciu marihuany.

Około 70% mężczyzn i 76% kobiet zgłosiło zwiększoną przyjemność i satysfakcję seksualną. A dla tych, którzy lubią się potem przytulać, wiadomości mogą nie być tak dobre. Badanie wykazało, że 59% mężczyzn i 57% kobiet zgłosiło zwiększone odczuwanie dotyku po spożyciu marihuany.

Najbardziej "romantyczne" odmiany medycznej marihuany

Kiedy odwiedzasz swoją klinikę i poznajesz różne odmiany medycznej marihuany dla twojego stanu zdrowia, nie zaszkodzi spróbować tej, która ma również zmysłowe efekty uboczne. Problemy zdrowotne mogą często hamować libido i jest to miły "bonus", jeśli wybierzesz odpowiednie odmiany.

Niektóre z najbardziej "romantycznych" szczepów medycznej marihuany to:

    SkywalkerBlue CheeseVoodoo Granddaddy PurpleGooBubblegum Kush Jillybean

Jednak tylko 34% i 56% kobiet stwierdziło, że zwiększa ona chęć przytulania się. Czy to możliwe, że zamiast tego byli w drodze do kuchni na przekąskę? Niektóre z najlepszych całych kwiatów do "palenia" w sypialni ze swoim partnerem również pobudzają apetyt.