Przerażające momenty z marihuaną w filmach

/

Przerażające momenty z marihuaną w filmach

Posted by Lori Ann Reese on 10/04/2021 in Marihuana Media

Zaktualizowano 6 października 2021 roku. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jeśli jesteś kimś, kto uwielbia straszne filmy, to znasz już kilka podstawowych zasad. Jeśli jesteś postacią w horrorze i chcesz przeżyć, jest kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś robić. I wszystkie te zasady są łamane w przerażających filmach o marihuanie.

Pływanie samemu późno w nocy? Niezbyt mądry pomysł. Samotny spacer do domu przez gęstą mgłę? Więcej niż ryzykowne. Hollywood wykorzystuje stereotypy o ludziach, którzy używają substancji kontrolowanych w fabułach filmów od ponad sześćdziesięciu lat. Kiedy mówimy o powszechnym piętnie wobec marihuany, przemysł rozrywkowy pomaga je utrwalać.

Czy kiedykolwiek oglądałeś przerażający film i widziałeś, że palacze są przedstawieni w niepochlebny sposób? Mówimy tu o niezbyt subtelnej propagandzie. Czy narkomani mogą biegać tak szybko, jak wolny od narkotyków dżokej z college'u, który jest czarnym charakterem w horrorze? Nie. Postacie, które paliły, mają najmniejsze szanse na przeżycie w strasznej historii.

Uderzyli w Indicę. I żaden pisarz w Hollywood nigdy nie słyszał o "wysoko funkcjonującym pothead". Oni istnieją. Przez dekady istniały pewne rażące stereotypy na temat ludzi, którzy używają marihuany.

Uwaga na spojler! Oto niektóre z najbardziej kultowych i pamiętnych strasznych filmów o marihuanie. Zobacz, ile z nich pamiętasz.

1. Shaun of the Dead

Ten romsko-komediowy horror, będący spoofem na klasycznej franczyzie Romero "Świt żywych trupów", jest już klasykiem. Nakręcony w Wielkiej Brytanii, inteligentne i nieświadomych najlepszych przyjaciół zrobić wszystko, aby zapisać ludzi, którzy dbają o w apokalipsie zombie po tym, jak przestać palić trawkę i grać w gry wideo na kanapie.

Wielu fanów nie wie, że Ed (grany przez Nicka Frosta) i Shaun (Simon Pegg) byli prawdziwymi przyjaciółmi, zanim zaczęli razem pisać i produkować filmy. W rzeczywistości Nick Frost był bezdomny i przez długi czas spał na podłodze u Simona. Nietrudno się domyślić, jak najlepsi przyjaciele spędzali czas pomiędzy pisaniem błyskotliwych scenariuszy komediowych.

W "Shaun of the Dead" potheads zostają jednak odkupieni. Ratują dzień, są rycerscy i ofiarni, i naprawdę (naprawdę) lubią siedzieć na kanapie i oglądać telewizję. To tyle jeśli chodzi o stereotyp leniwego potheada. Ed jest jednak dla zombie celem, który wolniej się porusza i wolniej myśli.

Choć nie jest to straszny film, to jednak napisanie go na kosmitę w "Paulu", innym filmie Simona Pegga, też jest zabawne. Mamy nadzieję, że jeśli są kosmici planujący odwiedzić Ziemię, że są one rodzaju jak Paul.

2. Poltergeist

Małżeństwo jest trudne. Bycie rodzicem do trójki dzieci jest również trudne. Życie w domu z poltergeist i dziecko, które znika w biały szum w telewizorze? To wymaga połączenia.

Rodzice Diane Freeling (JoBeth Williams) i Steve Freeling (Craig T. Nelson) mają chwilę sam na sam w swojej sypialni, kiedy zapalają jednego. Prawdopodobnie zapakowaliby i palili całą miskę, gdyby wiedzieli, co jest w sklepie dla nich.

Jak na dwoje naćpanych rodziców, Freelingowie są jednak imponujący jako duet walczący z poltergeistami. Spielberg powinien był jednak dla realizmu dopisać jeszcze kilka scen palenia trawki. Biorąc pod uwagę stres, przez jaki przechodziła rodzina, więcej chwastów byłoby uzasadnione.

3. Domek w lesie

Kto mógłby zapomnieć o gigantycznym składanym bongu? Rura była trzy stopy wysokości i składane w coś, co wyglądało jak odporne na rozlanie przenośny kubek do kawy. Zbyt fajne, i incognito. Nie chodzi o to, że akceptujemy palenie w samochodzie (nie akceptujemy) lub używanie bonga dłuższego niż ramię, kiedy wybierasz się na kemping.

Legendarna teleskopowa bonga przydaje się, gdy Marty używa jej, by uratować Danę. Zobacz także. Marihuana może uratować życie, jeśli jest używana w sposób odpowiedzialny. Fani filmu nazwali Marty'ego (Fran Kranz) "Super Stoner". Ale zwroty akcji w "Cabin in the Woods" są niemal psychodeliczne.

4. Straszny film 2

W zależności od odmiany, którą palisz, ta scena ze Strasznego filmu 2 może sprawić, że będziesz się tarzał po podłodze ze śmiechu lub będziesz całkowicie przerażony. Co byś zrobił, gdyby jedna z Twoich domowych konopi zmutowała i urosła w pożerającą ciało gigantyczną roślinę?

Shorty (Marlon Wayans) to Scooby-Doo Shaggy, bohater serii Straszne filmy. Człowiek z gigantycznymi bongami i skandalicznie wielkimi jointami. Nic dziwnego, że Shorty jest zawsze na haju. I to właśnie on ponosi najwięcej tragicznych śmierci, za każdym razem zmartwychwstając, by pojawić się w sequelu.

To, co udało się scenarzystom w przypadku Shorty'ego, to miłość, jaką ludzie mają do uprawiania własnych roślin. Shorty zostaje uratowany przed "uwędzeniem" dzięki szybkiemu myśleniu i torbie Funions. Zakończenie, którego zazwyczaj nie widuje się w przerażających filmach o marihuanie.

5. 4/20 Massacre

Świetnie napisany, ale nie nazbyt przerażający horror, który uderza w najświętszy dzień w roku - 420. To była tylko kwestia czasu, zanim jakaś firma producencka stworzy z tego dnia obchodów niepokojącą historię.

Slogan filmu brzmiał: "Wdech. Exhale. Scream." Dylan Reynolds został napisany i wyreżyserowany, a w rolach głównych wystąpiły Jamie Bernadette, Vanessa Reynolds i Stacey Danger. Pięć kobiet, które wyruszają do lasu na biwak z okazji urodzin, natrafia na nielegalną uprawę.

Jak na grupę wędrowców z plecakiem, rozmiar mega bonga, które przywieźli ze sobą, jest nieco podejrzany. W oparciu o fabułę, w której ćpuny zostały ukarane za palenie i zapuszczanie się do lasu, film nie wypadł najlepiej. Zdobył 32% punktów na Rotten Tomatoes jako indie stoner slasher film.

6. Piątek 13th

Jedyną rzeczą bardziej spójną niż powolne, jednostajne tempo Jasona Vorheesa przez las jest obecność marihuany we franczyzie filmowej Piątek13-go. Oryginalny szablon horroru z młodych dorosłych, chwastów i rzeczy, które zdarzają się w nocy. Prowadzi to do złych decyzji, takich jak samotne pływanie w ciemnym jeziorze lub długie spacery po zamglonym lesie.

Filmy z serii Piątek13-go są pełne odniesień kulturowych i moralnych. Rzeczy, których naprawdę nie powinno się robić. A na tej liście znajdują się konsekwencje palenia marihuany. Ponieważ franczyza filmowa obejmowała dwanaście różnych filmów, widzimy, jak marihuana również zmienia nazwy z trawy na narkotyki i trawkę.

W 2009 r. nastąpił restart serii filmów Piątek13-go. Zamiast opiekunów obozu, była to grupa nastolatków, którzy byli zdeterminowani, aby zbadać Crystal Lake. Nie dlatego, że szukali mitologicznego Jasona Vorheesa, ale dlatego, że na terenie posiadłości znajdowało się legendarne i tajne pole konopi. Ale pierwsza osoba, która znalazła marihuanę, zapłaciła wysoką cenę, kiedy Jason ją znalazł. Jak to zwykle bywa w przerażających filmach o marihuanie.