Konopie: do czego są wykorzystywane?

/

Biopaliwa oraz energia odnawialna. Prowadzone badania pozwoliły stwierdzić, że konopie włókniste jako roślina wysokoplonująca oraz doskonale znosząca suszę świetnie sprawdzają się w roli surowca energetycznego. Cennym surowcem energetycznym jest słoma, paździerze, brykiety oraz pelety, które się z nich produkuje. Oznacza to, że całe rośliny konopi sprawdzają się jako źródło bioeneregii oraz biopaliwa drugiej generacji. Inne zastosowanie o charakterze technicznym

Z włókna konopnego można produkować zdrowe wykładziny ścienne, opakowania oraz jednorazowe pieluszki. Znajdują zastosowanie również w produkcji bentomat, które pochłaniają zanieczyszczenia, a także geowłóknin, które wykorzystuje się w procesie rekultywacji wysypisk, a także przy budowaniu dróg, produkcji mat dezynfekujących oraz wyrobów tapicerskich. Z paździerzy można wytwarzać płyty budowlane. Sprawdzają się też jako podłoże w uprawach prowadzonych w szklarniach, a także jako ściółka w boksach dla koni.

medyczne zastosowanie marihuany Produkty spożywcze. Nasiona konopi także są naprawdę wartościowe. Tłoczy się z nim na zimno olej, który jest niezastąpiony w produkcji zdrowej żywności. Nasiona dodaje się natomiast do płatków śniadaniowych oraz rozmaitych produktów piekarniczych. Są częstym dodatkiem do cukierków, ciast, a nawet makaronów. Wykorzystuje się je również w produkcji piwa i dodaje do karmy dla ptaków. Produkty lecznicze Olej konopny, który tłoczony jest na zimno, ma mnóstwo właściwości leczniczych. Wszystko za sprawą zawartych w nim kwasów nienasyconych.

Z oleju tego produkuje się zarówno środki farmaceutyczne, jak i kosmetyczno – lecznicze. Preparaty, które powstały na bazie oleju konopnego skutecznie obniżają poziom cholesterolu. Są również stosowane przy stanach zapalnych zarówno jelit, jak i żołądka. Poleca się je osobom chorym na astmę, a także tym, którzy zmagają się z chorobami oczu. Środki powstałe na bazie tego oleju mają również zastosowanie zewnętrzne. Skutecznie łagodzą podrażnienia i wspomagają gojenie się ran, a także zmian trądzikowych.