Maine zalegalizuje rekreacyjną marihuanę do końca roku

/

Maine zalegalizuje rekreacyjną marihuanę do końca roku

Posted by Nancy Moraa on 08/04/2020 in Aktualności

Zaktualizowano 5 sierpnia 2020. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Głównego Lekarza.

W 1913 roku marihuana była nielegalna w Maine, ale w 1976 roku posiadanie niewielkich ilości zostało zdekryminalizowane. Ostatnio, rekreacyjne używanie marihuany zostało zdekryminalizowane w szerszym zakresie. Stało się to najpierw w miastach metropolitalnych Maine, Portland, w 2013 roku, i South Portland w 2014 roku.

Niedawna dekryminalizacja w dużych miastach wywarła również presję na rząd stanowy do działania. Ostatecznie, rekreacyjna marihuana w Maine została zatwierdzona. I 2020 może zobaczyć roll-out pierwszego stanu rekreacyjnego programu detalicznego marihuany.

Maine po raz pierwszy zalegalizowało medyczną marihuanę w 2017 r.

W 2016 r. rząd stanowy poparł głosowanie, które zaproponowało legalizację użytkowania i sprzedaży marihuany w całym stanie. W 2017 roku ustawa o legalizacji marihuany weszła w życie i pozwoliła dorosłym na uprawę i posiadanie marihuany na własny użytek. Ustawa ta stanowi również, że musi istnieć 10% podatek od sprzedaży marihuany.

Jeśli chodzi o medyczną marihuanę w Maine, po raz pierwszy stała się ona legalna w 1999 roku. Prawo zezwalało na uprawę roślin. Nie było w niej mowy o żadnych środkach legalnej sprzedaży marihuany. W 2006 roku ustawa z inicjatywy obywateli została poddana pod głosowanie i przeszła. Ustawa legalizowała niekomercyjne dyspensaria. Stanowy Departament Zdrowia (DOH) dalej regulował te placówki.

Nieoczekiwany wzrost sprzedaży marihuany w Maine, jeśli rekreacja przejdzie

Według urzędników państwowych, potencjał sprzedaży rekreacyjnej marihuany wynosi ponad 300 milionów dolarów rocznie. Obecnie oczekuje się, że program rozpocznie sprzedaż do końca tego roku. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców Maine, którzy oczekują na możliwość używania marihuany przez osoby dorosłe. Opóźnienia w wejściu w życie są spowodowane pandemią koronawirusa, która spowolniła proces legislacyjny.

Według Portland Press Herald, data wprowadzenia rekreacyjnej marihuany została określona przez pierwszą grupę plantatorów, przetwórców i ośrodków badawczych, które będą w pełni operacyjne do września. Mimo to, harmonogram przewiduje kilka miesięcy na rozbudowę infrastruktury przez hodowców, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu. Następnie trzeba przejść przez produkcję i wytwarzanie, aby zaopatrzyć sklepy detaliczne w marihuanę. I przygotować się do sprzedaży konsumenckiej i popytu.

Dla niektórych wnioskodawców opóźnienia okazały się dość kosztowne. Istnieją firmy z branży konopi indyjskich, które wydały dziesiątki tysięcy dolarów na czynsz i inne znaczące wydatki. Wydatki te wiążą się z utrzymaniem działalności. Ponieważ otwarcie rynków trwa zbyt długo, muszą one oszczędzać na ponoszeniu kosztów bez uzyskiwania przychodów ze sprzedaży. Większość społeczności Maine nadal nie przyjęła marihuany do użytku dla dorosłych. Największe miasta stanu i tak nadają ton, ponieważ poczyniły znaczące kroki milowe w rozwoju udanych rynków marihuany.

Potencjał dochodów podatkowych rynku marihuany rekreacyjnej w Maine

Według Marijuana Business Factbook, po uruchomieniu sprzedaży, rynek marihuany będzie generował ponad 300 milionów dolarów rocznie. Oczekuje się, że nastąpi to w ciągu czterech do pięciu lat od uruchomienia. Oczekuje się jednak, że pierwszy pełny rok przyniesie ponad 100 milionów dolarów.

Firmy z branży marihuany z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie sprzedaży detalicznej marihuany rekreacyjnej w Maine. Większość z nich ma opracowane strategie, aby przyciągnąć największy udział w rynku. Opinia publiczna również oczekuje na wysokiej jakości produkty z konopi indyjskich i swobodę zakupu marihuany rekreacyjnej. Stan przewiduje korzyści z dodatkowych przychodów, które pomogą wypełnić lukę budżetową.

Wiele stanów rozważa wprowadzenie medycznej marihuany (po raz pierwszy) lub marihuany rekreacyjnej na listę wyborczą w listopadzie 2020 roku. Koszty opieki zdrowotnej nad wirusem Novel Covid-19 sprawiły, że wiele budżetów stanowych znalazło się w niepewnej sytuacji. Stany zwracają uwagę na potencjalne przychody z podatków od marihuany medycznej i rekreacyjnej, aby przetrwać pandemię pod względem fiskalnym.