Marihuana a ciśnienie krwi

/

Marihuana a ciśnienie krwi

Posted by Marihuana Doctors on 07/12/2017 in Dolegliwości i schorzenia

Zaktualizowano 15 grudnia 2017 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Mniej więcej jedna na trzy dorosłe osoby w USA ma wysokie ciśnienie krwi - to około 75 milionów ludzi. Wysokie ciśnienie krwi jest czynnikiem ryzyka chorób serca i udarów mózgu. Udary są główną przyczyną inwalidztwa w tym kraju i dotykają około 795 000 Amerykanów każdego roku.

W większości stanów medyczna marihuana jest stosowana w zatwierdzonych schorzeniach. Niektóre stany zezwalają nawet lekarzom na zalecanie terapii marihuaną pacjentom, którzy nie cierpią na żadne z wymienionych schorzeń, według uznania lekarza. Nadciśnienie tętnicze nie znajduje się na żadnej z list stanowych.

Korzyści medyczne płynące z konopi indyjskich są wciąż przedmiotem badań. Kilkadziesiąt lat temu właściwości psychoaktywne marihuany były głównym tematem niemal wszystkich badań nad tą rośliną. Obecnie wiemy, że jest ona przydatna w łagodzeniu bólu nerwów, zmniejszaniu liczby napadów drgawkowych i leczeniu wielu innych wyniszczających schorzeń. W miarę jak dowiadujemy się więcej o możliwościach konopi, mogą one stać się holistycznym sposobem leczenia nadciśnienia.

Jak działają konopie indyjskie

Roślina konopi zawiera kilka związków chemicznych zwanych kannabinoidami. Substancje te wywołują różne efekty, gdy dostaną się do mózgu i centralnego układu nerwowego. Najczęściej naśladują one naturalne przekaźniki chemiczne mózgu i zmieniają komunikaty wysyłane i odbierane przez mózg.

Na przykład w przypadku uśmierzania bólu, kannabinoidy łączą się z pewnymi receptorami, blokując przekazywanie komunikatów bólowych. Kannabinoidy zawarte w marihuanie działają w kilku obszarach mózgu, wywołując euforię i uspokajając stany lękowe.

Mechanizmy fizyczne działania marihuany nie są dobrze poznane. Większość badań koncentrowała się na efektach psychoaktywnych, dlatego potrzeba więcej badań, aby w pełni zrozumieć jej fizyczne działanie. Każdy narkotyk, który zmienia substancje chemiczne w mózgu, ma pewne efekty fizyczne, nawet jeśli są one łagodne.

Istnieją doniesienia o zwiększonym tętnie w ciągu pierwszych 10-15 minut palenia marihuany. Wzrost ten może być znaczny, ale zwykle jest krótkotrwały. Każdy wzrost częstości akcji serca wywiera dodatkowy nacisk na serce i naczynia krwionośne. Osoby z istniejącymi chorobami serca powinny zachować ostrożność.

Wzrost ciśnienia krwi występuje głównie u osób używających marihuany po raz pierwszy lub sporadycznie. Osoby regularnie używające marihuany wykształcają tolerancję, dzięki której ich serce nie reaguje na marihuanę w ten sposób. Nie ma medycznych dowodów na związek marihuany z negatywnymi problemami z sercem.

Kontrola ciśnienia krwi za pomocą medycznej marihuany

Wysokie ciśnienie krwi może być spowodowane kilkoma różnymi schorzeniami, z których wiele jest związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem serca lub układu krążenia. Jednak zdrowie psychiczne również ma wpływ na ciśnienie krwi.

Stres jest jednym z najniebezpieczniejszych problemów psychicznych, które stają się powszechne w naszym społeczeństwie. Choć jest to naturalny mechanizm, który pozwala nam unikać niebezpieczeństw, długotrwały stres ma swoje własne niebezpieczne skutki - może być związany zarówno z chorobami serca, jak i z wysokim ciśnieniem krwi.

Udowodniono, że konopie indyjskie zmniejszają niepokój i stres oraz powodują odprężenie. Od czasu do czasu zerwanie ze stresem i pozwolenie mózgowi na relaks, a ciału na "wyciszenie się", może poprawić stan zdrowia fizycznego i jakość życia. Redukcja stresu może obniżyć ciśnienie krwi i pozwolić sercu na samoleczenie.

Relaks wywołany przez medyczną marihuanę nie jest tylko w twojej głowie. Udowodniono naukowo, że kannabinoidy zmniejszają napięcie mięśni i rozluźniają naczynia krwionośne, dzięki czemu krew przepływa swobodniej. Obniżone ciśnienie krwi jest jednym z rezultatów fizycznego odprężenia, jakie wywołuje marihuana.

Co należy wiedzieć o konopiach indyjskich i ciśnieniu krwi

Wiemy na pewno, że konopie indyjskie mogą wpływać na ciśnienie krwi. Istnieje wiele zmiennych, które mogą wpływać na ten efekt, w tym wcześniejsze choroby serca, wiek, ogólny stan zdrowia i rodzaj używanej marihuany. Nie można z całą pewnością przewidzieć, kiedy medyczna dawka marihuany spowoduje wzrost ciśnienia krwi do alarmującego poziomu lub wywoła negatywne skutki.

Niektórzy użytkownicy marihuany dokumentują zmianę rytmu serca, więc możesz zauważyć ten sam efekt po pierwszej dawce, a nawet kilku pierwszych dawkach. Zwiększone tętno, jeśli w ogóle wystąpi, nie będzie utrzymywać się dłużej niż kilka minut - gdy marihuana opuści twój organizm, tętno wróci do normy. Nie powinny wystąpić przypadki przyspieszonego bicia serca, gdy nie jesteś pod wpływem marihuany.

Wydaje się, że marihuana nie wywołuje chorób serca, ale może zaostrzać już istniejące schorzenia. Jeśli masz problemy z sercem, lekarz powinien o tym wiedzieć, zanim zaleci terapię marihuaną. Istniejące schorzenie serca nie wykluczy Cię z możliwości korzystania z medycznej marihuany - jest to jedynie stan, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o odmianie i dawce.

Osoby cierpiące na choroby serca muszą zachować ostrożność przy stosowaniu wszystkich leków, diety i ćwiczeń fizycznych. Wszelkie zmiany medyczne lub dotyczące stylu życia powinny być nadzorowane przez lekarza. Nie inaczej jest z terapią medyczną marihuaną, dlatego przy jej podejmowaniu zalecana jest fachowa opieka.

Naukowcy wciąż badają mechanizm, dzięki któremu marihuana może zmieniać rytm serca. Warto zapytać swojego lekarza o wszelkie najnowsze odkrycia, które jego zdaniem mogą mieć znaczenie dla Twojego stanu zdrowia. Powinieneś także uzyskać od lekarza informacje o tym, jak marihuana będzie współdziałać z innymi lekami, które już przyjmujesz.

Jeśli cierpisz na wysokie ciśnienie krwi, odpowiednia terapia marihuaną może obniżyć je bez negatywnych skutków ubocznych, jakie wywołują inne leki na ciśnienie krwi. Współpraca z wykwalifikowanym lekarzem i licencjonowaną poradnią może pomóc Ci poprawić stan zdrowia i jakość życia.

Jeśli nie masz jeszcze lekarza lub podstawowej placówki, skorzystaj z naszej funkcji wyszukiwania online, aby znaleźć taką placówkę w swojej okolicy. Nawiązanie kontaktu z lekarzem specjalizującym się w marihuanie może pomóc Ci przejść przez proces rejestracji w Twoim stanie i stać się pacjentem uprawiającym medyczną marihuanę. Marihuana może przynieść Ci ulgę, której potrzebujesz w przypadku objawów, które utrudniają Ci życie.