Więcej dowodów na to, że codzienne używanie marihuany zmniejsza używanie opioidów

/

Więcej dowodów na to, że codzienne używanie marihuany zmniejsza używanie opioidów

Posted by Marihuana Doctors on 11/27/2019 in Medyczna marihuana

Zaktualizowano 21 stycznia 2020 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Osoby które używały marihuany codziennie, były o połowę mniej narażone na używanie nielegalnych opioidów w porównaniu z osobami, które nie używały konopi - wynika z nowego badania opublikowanego w PLOS Medicine.

Jednakże, Osoby, które używały marihuany tylko okazjonalnie, nie odnotowały zmniejszenia stosowania opioidów.

Wiele osób cierpiących na przewlekły ból używa nielegalnych opioidów, takich jak leki przeciwbólowe wydawane bez recepty i heroina. Istnieją również dowody na to, że że niektórzy pacjenci z bólem przewlekłym wybierają marihuanę zamiast opioidów.

W badaniu wzięło udział ponad 1000 Kanadyjczyków z z bólem przewlekłym, którzy zgłosili używanie nielegalnych narkotyków. Osoby, które używały marihuany codziennie podawały, że robiły to w celach terapeutycznych, w tym do leczenia bólu, łagodzenia mdłości i wspomagania snu.

Badanie to jest częścią rosnącej liczby badań wykazujących, że konopie indyjskie mogą pomóc w leczeniu bólu i ograniczyć stosowanie opioidów. W kontekście obecnego kryzysu opioidowego częste używanie konopi indyjskich przez osoby używające opioidów może odegrać ważną rolę w ograniczaniu stosowania przez nich opioidów - twierdzą autorzy badania.