Plany Curaleaf dla nowego punktu sprzedaży marihuany w Bordentown NJ

/

Plany Curaleaf dotyczące nowego punktu sprzedaży marihuany w Bordentown NJ

Posted by Nancy Moraa on 08/05/2020 in Medyczna marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Curaleaf, duża firma zajmująca się medyczną marihuaną, chce się rozwijać. Firma chce otworzyć dyspensery z marihuaną w Bordentown Township. Curaleaf jest krajowym dystrybutorem i, po niedawnym M&A, największą na świecie firmą zajmującą się medyczną marihuaną.

Curaleaf ma już dyspensaria w hrabstwie Camden. Obecnie są one w trakcie rozmów z radą planowania. Ta firma zajmująca się marihuaną ma nadzieję na otrzymanie zatwierdzenia. Po zatwierdzeniu, będą przeprowadzać pewne modyfikacje. Modyfikacje te są wykonywane na istniejącej nieruchomości przed rozpoczęciem działalności.

Firma ma oko na dwie działki o łącznej powierzchni czterech akrów przy 191 Route 130 North. Potrzebują dodatkowych zgód z township. Wyrazili również swoją potrzebę poszukiwania innych wariancji, zgód lub zwolnień. Firma stwierdziła również, że musi otworzyć lokalizacje Mount Laurel i Bordertown. To jest tak, że mogą one zmniejszyć presję z jego Bellmawr, Camden County lokalizacji. Lokalizacja Bellmawr ma intensywny popyt detaliczny.

Strefowanie biznesu konopi z dala od szkół i przedszkoli

Obiekt w Mount Laurel znajduje się przy 1315 Route 73 w odległości 800 stóp od dzielnicy mieszkalnej otaczającej Amberfield Drive. Według firmy, jest to około 950 stóp od Just Children Child Care, centrum opieki dziennej przy 14000 Commerce Parkway. Przepisy miasta mówią, że punkt sprzedaży marihuany powinien być oddalony o co najmniej 1000 stóp od osiedli mieszkaniowych, szkół, kościołów i żłobków.

Rada Planowania Bordentown Township będzie miała spotkanie, aby wysłuchać wniosku. Odbędzie się ono za pośrednictwem telekonferencji 13 sierpnia o godzinie 19:00. Pierwsza prezentacja aplikacji na posiedzeniu komisji miejskiej odbyła się 28 stycznia. Przedstawiciele Curaleaf przeprowadzili prezentację dla miejskich urzędników. Przedstawili historię firmy i jej działalność. Wyrazili również swoje zainteresowanie rozpoczęciem działalności w mieście.

Imponująca trajektoria rozwoju Curaleaf

Obecnie firma posiada punkty sprzedaży w 12 stanach, w sumie 43 punkty. Do tej liczby zalicza się także lokalizacja w Bellmawr w hrabstwie Camden w stanie New Jersey. To właśnie tam odbywa się uprawa, przetwarzanie i dystrybucja marihuany do użytku leczniczego.

"Strategicznie pozycjonujemy się na ograniczone licencje w stanach masowego rynku. Budujemy krajową markę konsumencką. Nasza marka jest spójna pod względem jakości i obsługi klienta. Staramy się również edukować naszych pacjentów" - powiedział przedstawiciel firmy.

Jak informują przedstawiciele Curaleaf, obsługują oni pacjentów w stanie od 2015 roku. Ich operacje są w 100 procentach zgodne ze wszystkimi przepisami. Dalej powiedział, że Curaleaf jest dumny z ich kultury zgodności.

Praca nad pokonaniem przeszkód infrastrukturalnych i komercyjnych w New Jersey

Nawet przy zainteresowaniu lokalizacją sklepu w Bordentown, kierownictwo Curaleaf stwierdziło, że nadal będzie uprawiać marihuanę w Bellmawr lub w miejscu niedaleko swojej lokalizacji w Camden County. Produkt byłby następnie transportowany w bezpiecznych, zatwierdzonych dokumentach transportowych. Będą przestrzegać wszystkich protokołów państwowych z departamentem zdrowia.

Miasto wciąż czeka na decyzję stanu w sprawie legalizacji rekreacyjnej marihuany. Curaleaf ponownie wyraża swoje zaangażowanie w utworzenie dyspensarium w Bordentown. Będzie on przeznaczony wyłącznie do celów medycznych.

Według administratora miasta, Michaela Theokasa, władze miasta i mieszkańcy mogą mieć okazję do zaangażowania się w sprawę legalizacji rekreacyjnej na poziomie lokalnym. Twierdzi on, że zainteresowanie firmy założeniem sklepu w Bordentown Township to dopiero początek tego, co władze miasta spodziewają się, że będzie to bardzo długi proces publiczny.