Legalizacja marihuany w Kentucky priorytetem dla ustawodawców

/

Legalizacja marihuany w Kentucky głównym priorytetem dla ustawodawców

Opublikowany przez Lori Ann Reese na 01/05/2022 w Kentucky

Zaktualizowano 7 stycznia 2022 roku. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Marijuana Moment poinformował, że ustawodawstwo Kentucky dokonało ważnego ogłoszenia w dniu 3 stycznia 2022 roku. Wśród wielu kwestii, w tym rozszerzenia usług opieki zdrowotnej dla mieszkańców Kentucky, była reforma konopi indyjskich.

Kentucky Senate Minority Leader Morgan McGarvey stwierdził, "[Istnieje] szerokie poparcie wśród Kentuckians - i jest już od dawna nieaktualne - dla rozsądnego prawa dotyczącego marihuany. Musimy iść naprzód i doprowadzić do uchwalenia medycznej marihuany w Kentucky podczas tej sesji".

Jak na ironię, jeden z senatorów w Kentucky, który był tak stanowczo przeciwny legalizacji marihuany, jest gotowy zrezygnować. Lider Senackiej Większości Damon Thayer (Republikanin) wydał oświadczenie, w którym wzywa wyborców do usunięcia go podczas wyborów w połowie kadencji w 2022 roku.

Senator jest właścicielem dobrze prosperującego biznesu bourbonów w Kentucky, ale jest przeciwny legalizacji medycznej marihuany, według raportu przez Marijuana Moment. Senat Majority Floor Leader Thayer oświadczył, że sprzeciwia się legalizacji medycznej marihuany, ponieważ obawia się, że doprowadzi to do użytku rekreacyjnego. Lub legalizacji użytku dorosłych w stanie.

Aktualne prawo dotyczące marihuany w Kentucky i kary za posiadanie

Wiele południowych stanów, które nie zalegalizowały marihuany do celów medycznych lub dla dorosłych, ma bardzo surowe wyroki za posiadanie marihuany. Kentucky wykonało już część pracy, aby w pewnym stopniu zdekryminalizować używanie marihuany. Wyroki za posiadanie są mniej surowe niż w innych południowych stanach.

Na przykład, posiadanie do 8 uncji marihuany jest wykroczeniem klasy B. Grozi za to kara do 45 dni więzienia i grzywna w wysokości 250 dolarów. Jednakże, posiadanie więcej niż 8 uncji stanowi handel.

Opcje leczenia chorób przewlekłych i objawów dla pacjentów w Kentucky

Według ostatnich statystykjedna na dwie osoby mieszkające w Kentucky cierpi na chorobę przewlekłą. Ale liczba Kentuckians z więcej niż jedną chorobą przewlekłą wzrosła do ponad 16%. Pacjenci są gotowi na legalizację marihuany w Kentucky, ponieważ zapewni ona nową i przystępną opcję leczenia objawów.

Wygląda na to, że rok 2022 będzie rokiem, w którym rozpocznie się reforma marihuany. Ale to nie znaczy, że pacjenci, którzy mogą kwalifikować się do karty medycznej, będą mieli dostęp do marihuany już wkrótce. Zazwyczaj może to potrwać rok lub dłużej, zanim nasiona trafią do sprzedaży. Obejmuje to licencjonowanie dyspensjonariuszy, upraw i zakładów przetwórczych.

Najwcześniej medyczna marihuana może być dostępna w sprzedaży na początku 2023 roku. Pacjenci z kartą medyczną (w oparciu o obecnie proponowane przepisy) mogą również uzyskać pozwolenie na uprawę do dwóch dojrzałych roślin konopi w domu.

Producenci marihuany mogą mieć możliwość sprzedaży hurtowej na terenie całego kraju

Pojawiło się kolejne ekscytujące ogłoszenie, które może pobudzić nowy przemysł konopi indyjskich w stanie Kentucky. Ustawodawcy rozważają pomysł zezwolenia na sprzedaż transgraniczną i legalną dystrybucję marihuany.

Może to pomóc Kentucky w zaspokojeniu popytu na produkty z medycznej marihuany, podczas gdy nowa branża będzie się rozwijać. A także dać kultywatorom w stanie dodatkowy czas na zwiększenie produkcji, aby sprostać zapotrzebowaniu posiadaczy kart medycznych.

Przetwórcy z Kentucky mogą być zmuszeni do importowania surowej marihuany z pobliskich stanów, jako tymczasowe rozwiązanie problemu. Umożliwienie pacjentom domowej uprawy do dwóch roślin pomoże również zmniejszyć problemy z podażą i popytem po uruchomieniu programu medycznej marihuany w Kentucky.