Trawka sprawia, że jesteś sprawny? Obalanie "In Da Couch"

/

Pot Makes You Fit? Obalanie "In Da Couch"

Posted by Lori Ann Reese on 06/15/2021 in Fitness

Aktualizacja: 24 czerwca 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Istnieją mity na temat marihuany. I jeszcze więcej piętna na temat ludzi, którzy używają marihuany każdego dnia. Znamy stereotyp: przeciętny palacz trawki siedzi codziennie na kanapie, gra na Xboxie i zajada się tacos. Ale jak dokładny jest ten styl życia?

To może być piątkowy wieczór, ale na pewno nie każdy dzień.

Prawda jest taka, że wiele osób palących marihuanę używa jej do łagodzenia objawów lęku i stresu w taki czy inny sposób. Słyszałeś o tym, że niewiedza jest błogosławieństwem? Badania kliniczne wykazały związek między wysokim IQ a uogólnionym zaburzeniem lękowym (GAD).

Według badań przeprowadzonych przez dr Jeremy'ego Coplana, profesora psychiatrii na Uniwersytecie Stanowym Nowego Jorku, Downstate Medical Center, im jesteś mądrzejszy, tym więcej się martwisz. A osoby z zaburzeniami lękowymi są zwykle bardziej aktywne fizycznie - co jest zarówno objawem wyższego poziomu lęku, jak i kolejnym mechanizmem radzenia sobie ze stresem.

Tak więc, chociaż Hollywood chciałoby, abyśmy wszyscy uwierzyli w stereotyp leniwego ćpuna, więcej badań klinicznych pokazuje, że jest wręcz przeciwnie. Użytkownicy marihuany są nie tylko bardziej aktywni, ale również lepiej radzą sobie ze stresem. A połączenie tych dwóch korzyści może mieć kilka pozytywnych i zdrowych skutków ubocznych.

Badania obalające mity na temat osób używających trawki

Ganjapreneur poinformował o nowych badaniach klinicznych, które wstrząsają tym, co ludzie myślą o marihuanie. Badania te mogą być dwoma z największych badań przeprowadzonych do tej pory w Stanach Zjednoczonych. Dostarczają one cennych spostrzeżeń na temat marihuany i dobrego samopoczucia.

W marcu 2021 r. opublikowano badanie oparte na przeglądzie 15 822 dorosłych Amerykanów: "Aktywność fizyczna, zachowania sedenteryjne i używanie marihuany u 15 822 dorosłych Amerykanów: analizy przekrojowe z NHANES".

Przygotujcie się na wyniki badań. Badanie kliniczne wykazało:

"Konsumpcja marihuany była związana z wyższym poziomem aktywności fizycznej i czasem siedzenia. Podczas interwencji w celu zmniejszenia konsumpcji konopi indyjskich w populacjach amerykańskich, może być właściwe promowanie aktywności fizycznej i zapewnienie utrzymania aktywności fizycznej po zaprzestaniu konsumpcji konopi indyjskich."

Tak więc, zgodnie z ankietą i przeglądem, ludzie używający marihuany są o wiele bardziej aktywni niż przeciętny Amerykanin. To prawda, spędzają więcej czasu siedząc niż przeciętnie, ale wydają się to nadrabiać. Z codziennymi ćwiczeniami, które są równe lub większe niż u osób niepalących.

Tak bardzo, że naukowcy chcą się upewnić, że Amerykanie, którzy przestają używać marihuany w celach leczniczych (lub rekreacyjnych) są zachęcani do pozostania aktywnymi. Nawet po zaprzestaniu używania marihuany, ryzyko powrotu do szkodliwego siedzącego trybu życia jest większe (na podstawie danych z badania), gdy ludzie przestają palić trawkę.

Jedyny minus badania dotyczący stylu życia i używania marihuany odnosił się w szczególności do mężczyzn. Używanie marihuany było skorelowane z oglądaniem przez mężczyzn telewizji przez dwie lub więcej godzin dziennie. Ale kto nie ogląda telewizji przez około dwie godziny dziennie? To raczej nie jest zagrożenie dla zdrowia, którego należy się obawiać.

Photo Credit: solar22 | Deposit Photos

Drugie nowe badanie: Poziom aktywności palaczy marihuany i osób niepalących jest taki sam

Drugie nowe badanie zostało opublikowane w Harm Reduction Journal 29 kwietnia 2021 roku. W badaniu "Cannabis Use, Sedentary Behavior, and Physical Activity in a Nationally Representative Sample of US Adults" stwierdzono coś zaskakującego. Nie ma różnicy w poziomie aktywności pomiędzy osobami palącymi i niepalącymi. W większości przypadków, osoby używające marihuany były bardziej aktywne fizycznie w ciągu dnia.

Wyniki badania donoszą:


"W pełni skorygowane modele regresji wykazały, że zachowania sedenteryjne osób używających konopi indyjskich mierzone akcelerometrem nie różniły się istotnie od tych, które nie używają ich regularnie. Osoby często używające konopi indyjskich podejmowały więcej aktywności fizycznej niż osoby niepijące. Osoby używające konopi indyjskich w sposób lekki miały większe szanse na samozadeklarowanie aktywności fizycznej w porównaniu z osobami nieużywającymi ich regularnie."

Raport mówi, że w miarę jak kolejne stany legalizują medyczną marihuanę, mogą za tym iść nawyki zdrowego stylu życia. Jeśli będzie więcej osób używających marihuany, być może teraz jest doskonała okazja, aby "odwrócić scenariusz". I zmienić narrację na temat trawki, ćwiczeń i fitnessu.

"To badanie jest pierwszym, które ocenia związek między używaniem marihuany a mierzonymi akcelerometrem zachowaniami sedenteryjnymi i aktywnością fizyczną. Takie obiektywne środki powinny być stosowane w innych kohortach, aby powtórzyć nasze ustalenia, że używanie konopi indyjskich jest związane z większą aktywnością fizyczną i nie jest związane z zachowaniami sedenteryjnymi, aby w pełni ocenić potencjalny wpływ wzrostu używania konopi indyjskich na zdrowie publiczne."

Edukacja zdrowotna na temat trawki obejmująca pozytywne komunikaty typu "może sprawić, że będziesz bardziej aktywny (i powinieneś być) dla lepszego zdrowia" wydaje się być dobrym pomysłem. Kannabinoidy mają wiele pozytywnych efektów. Ludzie często używają marihuany do zwalczania bólu i stanów zapalnych. I mogą cieszyć się większą aktywnością fizyczną. I lepszą jakością życia.

Obrazek na zdjęciu: cosmaa | Deposit Photos