Zmiany po legalizacji marihuany

/

Po legalizacji marihuany jak wskazują badania zaczęło rosnąć użycie u osób dorosłych, natomiast notuje się mniejsze u młodzieży. Prowadzone badania pokazały, że zużycie marihuany zaczęło rosnąć w przypadku osób powyżej 18 roku życia, natomiast spadło w przypadku młodzieży między 12 za 17 rokiem życia.

Taka tendencja rozpoczęła się jeszcze w roku 2012, gdy o legalizację starały się stany Kolorado oraz Waszyngton. Badacze starają się nam pokazywać, że właśnie legalizacja decyduje o tym, że zużycie u młodzieży zaczyna spadać. Poglądy na temat marihuany stały się zdecydowanie bardziej liberalne, co może sprawić, że w przyszłości będzie się to nieco zmieniać i tym samym będzie większa skłonność do jej stosowania.

zastosowanie marihuany w wielu celach Raport pokazuje nam, że moc konopi jest ostatnimi czasy coraz większa. Jest również większa grupa kierowców, którzy są obecnie zatrzymywani właśnie za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany. Trzeba zauważyć, że równocześnie maleje jednak liczba aresztowań za posiadanie tego środka. Wynika również z tego, że zmniejsza się liczba przyjęć w ośrodkach uzależnień właśnie w związku z leczeniem uzależnienia od marihuany. Coraz więcej stanów decyduje się na stosowanie medycznej marihuany i dochodzi do wniosku, że liberalizacja przepisów może mieć różny wpływ.

Poza medyczną marihuaną działa się bowiem również w kierunku liberalizacji, gdy chodzi o marihuanę rekreacyjną. Mniejsze zużycie pośród młodzieży to na pewno wielki plus. Jednocześnie jednak trzeba cały czas prowadzić obserwację, by zobaczyć w jakim kierunku będzie sytuacja się dalej rozwijać. Trzeba dowiedzieć się, jak to wszystko może funkcjonować w kolejnych latach, i które kwestie będą miały szczególne znaczenie. Nie da się jednoznacznie podejmować decyzji, ponieważ na wiele elementów wpływ maja zachowania osób, które stosują marihuanę.