PA Options for Wellness i Penn State współpracują nad badaniami nad konopiami indyjskimi

/

PA Options for Wellness i Penn State współpracują nad badaniami nad konopiami indyjskimi

Posted by Nancy Moraa on 08/05/2020 in Aktualności

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Różne organizacje w całym kraju zaangażowały się w edukację i badania nad konopiami indyjskimi. Dwie takie organizacje to PA Options for Wellness i Penn State's College.

Tom Trite, dyrektor generalny i prezes PA Options, potwierdza, że on i jego zespół są mocno zaangażowani w edukację na temat konopi indyjskich, badania i prawdziwy model medyczny. Program badań nad medyczną marihuaną w Pensylwanii to doskonała okazja dla firmy z Lower Paxton Township.

Trite mówi o rozwijaniu pomocy w zakresie regulacji dla programu medycznej marihuany w Pensylwanii. Dalej omawia swój biznesplan dla swojej pionowo zintegrowanej firmy w 2014 roku, zamierzając wesprzeć niepotwierdzone informacje o medycznej marihuanie badaniami z podwójnie ślepą próbą.

"Zajęło im to o wiele za długo, aby rozpocząć badania. Ale są teraz w środku, a my jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z innymi w branży, aby zapewnić badania", powiedział Trite. "Czujemy, że jest to wielka potrzeba, zarówno w Pensylwanii, jak i w całym kraju".

Partnerstwo rozpoczęło się od rozmów badawczych w 2015 roku

W 2015 roku Trite rozpoczął rozmowy z dr Kentem Vraną, kierownikiem Wydziału Farmakologii Penn State College of Medicine. Później w 2019 roku Uniwersytet, w ramach programu badań nad medyczną marihuaną w Pensylwanii, wybrał PA Options jako swojego partnera "rejestrującego klinicznie".

Według dr Kenta Vrany, Tom Trite jest idealnym partnerem do tego wspólnego badania. Jest on praktykującym farmaceutą, wykształconym w Philadelphia College of Pharmacy i przez lata prowadził firmę zrzeszającą farmaceutów z ośrodków opieki długoterminowej.

"On jest w tym z modelu medycznego. Chodzi o pacjentów i zapewnienie im opieki. Oprócz tego, że farmaceuci są zaangażowani na każdym etapie, od produkcji, poprzez wydawanie, aż po działania następcze, jest on również zainteresowany publikowaniem danych. Niezależnie od tego, czy będą one pozytywne, czy negatywne, zostaną opublikowane. Opcje PA nie mają kontroli nad tym, co publikujemy. Na bieżąco informujemy ich o naszych poczynaniach. Jeśli są informacje, które mówią, że coś nie działa, on chce, żeby się tym podzielić. Zawsze byłem z tego bardzo zadowolony." dodał dalej dr Kent Vrana.

Trite i jego zespół byli również zadowoleni z pracy z naukowcami z Penn State.

"Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o Kencie i jego zespole" - mówi Trite. "Byliśmy podekscytowani, że zostaliśmy wybrani do współpracy. To był bardzo trudny proces selekcji i jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się przejść na drugą stronę. Naukowcy są fenomenalni; wierzę, że będziemy mogli zrobić wiele wspaniałych rzeczy dla wielu ludzi."

Poprawa jakości życia pacjentów i dostarczenie badań nad konopiami indyjskimi opartych na dowodach naukowych

Badania skupią się na poprawie wyników i jakości życia pacjentów poprzez stosowanie medycznej marihuany. Skupią się również na bezpiecznym stosowaniu i podawaniu produktów z konopi. PA options będzie badać swoich pacjentów. Ustali, jak różne preparaty medycznej marihuany wpływają na 23 warunki kwalifikujące się do programu Pensylwanii. Na tej podstawie będzie można określić, które preparaty działają lepiej i w jakich warunkach.

Według Trite'a, badanie będzie dotyczyło różnych stanów chorobowych i naukowych, zatwierdzonych przez niezależną komisję rewizyjną, podwójnie ślepych badań. Zarówno negatywne, jak i pozytywne wyniki będą zgłaszane wraz z wszelkimi interakcjami lekowymi.

Penn State przeprowadziło w przeszłości badania na temat interakcji konopi z innymi lekami. Vrana i jego zespół opublikowali pracę w Medical Cannabis and Cannabinoids. W artykule wyróżniono 57 leków z potencjalnymi interakcjami pomiędzy lekami a kannabinoidami.

Dzielenie się danymi klinicznymi z DOH i lekarzami z Pensylwanii

Pennsylvania Department of Health rozpowszechnił artykuł Vrany i jego zespołu. Artykuł dotarł do 2500 lekarzy zarejestrowanych w stanowym programie medycznej marihuany. Vrana jasno daje do zrozumienia, że z niecierpliwością czeka na postępy w badaniach prowadzonych przez uniwersytet we współpracy z PA Options.

"Mamy 10-letnią współpracę z PA Options i jesteśmy w nią zaangażowani na długi czas" - mówi. "Podejrzewam, że prawdopodobnie zaczniemy patrzeć na dane dopiero za rok, może 18 miesięcy".

PA Options i Penn State będą, w późniejszym terminie, uruchamiać podwójnie ślepe badania kliniczne. Skupią się one na tym, jak określone produkty medycznej marihuany wpływają na konkretne schorzenia.

PA options i Penn State College chcą, aby ich współpraca w zakresie badań nad zdrowiem marihuany oferowała pacjentom spersonalizowaną medycynę. Leki mogą nie działać dla wszystkich, ale pomoże to zapewnić działające leki dla większości ludzi, zwłaszcza tych w programie medycznej marihuany.

Obraz autorstwa RAEng_Publications z Pixabay