Prawo Ryana w Kalifornii zezwala na stosowanie marihuany w szpitalach

/

Prawo Ryana w Kalifornii zezwala na stosowanie marihuany w szpitalach

Posted by Lori Ann Reese on 10/06/2021 in Prawo dotyczące marihuany

Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

28 września 2021 r. gubernator Kalifornii Gavin Newsom zatwierdził nowe przepisy, które pomogą nieuleczalnie chorym pacjentom w szpitalach. Senate Bill 311 jest również znany jako "Prawo Ryana", a senator Ben Hueso sponsorował go. Pozwoli ona pacjentom na otrzymywanie marihuany w szpitalach, pod pewnymi warunkami i diagnozami.

W nowo uchwalonej ustawie 311, szpitale w Kalifornii będą teraz mogły zezwolić na używanie marihuany przez nieuleczalnie chorych pacjentów. Kalifornia zezwoliła na legalizację medycznej marihuany przez ponad dwadzieścia pięć lat. Jednak dla pacjentów z kartami medycznymi pozostawała ona nieopcją.

Jednym z powodów, dla których ustawa Senatu Kalifornii 311 zyskała na popularności, było zrozumienie doświadczenia śmiertelnie chorego pacjenta. A także dla przyjaciół i rodziny kogoś z nieuleczalną chorobą. Jedyną opcją było dostarczanie leków przeciwbólowych na receptę, takich jak opioidy o coraz silniejszym działaniu.

To pozostawiło ludzi z ciągłą mgłą lub śpiących i sennych przez ich ostatnie dni. Osłabienie bólu zmniejsza kompetencje społeczne i czujność, które większość pacjentów chce spędzać czas z rodziną. I że stosowanie opioidów może okradać rodziny i pacjentów z cennego czasu i jakości życia.

Ale jeśli pacjenci z terminalną chorobą mogliby otrzymać hybrydę Sativy i Indica, która zapewniałaby ulgę w bólu, euforię lub szczęście i relaks bez efektów uspokajających? To byłaby ogromna różnica. I to właśnie umożliwi nowy Bill 311 (Prawo Ryana). Szpitale mogą teraz wydawać medyczną marihuanę tylko pacjentom, którzy otrzymują współczującą opiekę z powodu nieuleczalnej diagnozy.

Czy możesz otrzymać szpitalną marihuanę posiadając kartę medyczną?

Kiedy zostajesz przyjęty do szpitala na zabieg lub w nagłych wypadkach, informacje o lekach na receptę podróżują razem z tobą. Państwa posiadają elektroniczną wymianę informacji zdrowotnych (HIE), co oznacza, że ważne informacje dla pacjentów, którzy się na to zdecydowali, są dostępne za pośrednictwem bezpiecznego portalu zdrowotnego.

Jeśli zostaniesz przyjęty do szpitala i nie będziesz mógł sam dostarczyć informacji, dostęp do HIE (health information exchange) mogą uzyskać upoważnieni dostawcy usług medycznych. Prawdopodobnie, możliwość ta jest już dostępna dla pacjentów posiadających elektroniczną dokumentację zdrowotną. Szpitale powinny być w stanie zobaczyć całą historię zdrowia pacjenta.

Jest to ważne, ponieważ szpitale mogą podawać marihuanę, jeśli pacjent posiada kartę medyczną. Zapewniając pacjentom dostęp do dokumentacji zdrowotnej, można sprawdzić, czy nie ma konfliktu z innymi lekami na receptę lub problemami zdrowotnymi.

W tej chwili w Stanach Zjednoczonych jest wielu pacjentów, którzy dokonali wyboru, aby nie używać leków opioidowych lub NLPZ na receptę. Zamiast tego, otrzymali swoją kartę medyczną. Zmęczeni skutkami ubocznymi i ryzykiem, wielu z nich z powodzeniem używa marihuany pod nadzorem lekarza zamiast silnie uzależniających środków przeciwbólowych na receptę.

Ale jeśli masz swoją kartę medyczną i zostaniesz przyjęty do szpitala, marihuana nie jest nawet wyborem. Jeśli marihuana pozostaje substancją federalnie zabronioną. Szpitale dosłownie "nie dotkną" argumentu o dostarczaniu pacjentom medycznej marihuany, nawet w przypadkach, gdy marihuana może być bezpieczniejsza niż inne leki.

Dlaczego szpitale są zaniepokojone dostarczaniem medycznej marihuany?

Szpitale otrzymują fundusze zarówno od stanowych, jak i federalnych agencji. Postępowanie wbrew temu, co nakazuje rząd federalny, a w szczególności HHS, oznacza duże ryzyko dla szpitali. Instytucje opieki zdrowotnej są akredytowane przez Center for Medicare & Medicaid Services. Łamanie prawa federalnego ma surowe konsekwencje dla szpitali i kosztuje je miliony w bardzo potrzebnych funduszy.

Istnieje niedawny przykład tego, jak wiele władzy rząd federalny ma nad szpitalami. W 2020 roku Departament Zdrowia i Usług Społecznych ogłosił, że wstrzyma finansowanie federalne dla każdego szpitala, który nie zgłosi przypadków COVID-19 zgodnie z wymogami.

Utrata funduszy federalnych mogłaby być katastrofalna finansowo dla większości szpitali. Nawet w stanach, które zalegalizowały medyczną marihuanę, szpitale niechętnie udostępniają ją pacjentom. Jeśli jesteś pacjentem posiadającym kartę medyczną, nadal nie będziesz mógł otrzymać marihuany podczas pobytu w szpitalu.

Szpitale nie tylko nie będą jej podawać, ale również nie pozwolą, aby pacjenci przynosili im medyczną marihuanę. Palenie marihuany w szpitalu nie wchodzi w grę, ale instytucje opieki zdrowotnej nie zezwalają na inne formy, takie jak tabletki, kapsułki czy nalewki.

Przed podpisaniem ustawy skonsultowano się z amerykańskim Departamentem Zdrowia i Usług Społecznych (HHS). Senator Hueso wysłał raczej list do HHS, aby uzyskać krytyczne potwierdzenie. Senator chciał, aby HHS obiecał, że nie będzie karał szpitali cięciami w finansowaniu, jeśli instytucje opieki zdrowotnej będą dostarczać medyczną marihuanę.

Dlaczego szpitale nigdy nie będą wydawać marihuany pacjentom bez karty medycznej

Istnieją pewne przeszkody, gdy myślisz o możliwości uzyskania medycznej marihuany podczas pobytu w szpitalu. Na przykład, jeśli jesteś pacjentem, który nie uzyskał karty medycznej, szpital raczej nie przepisze ci marihuany, nawet jeśli marihuana byłaby zalegalizowana na poziomie federalnym.

Kiedy pacjent ubiega się o kartę medyczną, musi przejść przez rozległy proces administracyjny. Po pierwsze, musi przejść przegląd historii zdrowia i badania kontrolne u licencjonowanego lekarza. W niektórych stanach, skierowanie na medyczną marihuanę może pochodzić tylko od lekarza, który zna pacjenta. Lub widział pacjenta wcześniej w innych sprawach związanych z opieką zdrowotną.

Jeśli lekarz uważa, że medyczna marihuana może pomóc w zwalczaniu objawów i jest w miarę bezpieczna dla pacjenta, wystawia list certyfikacyjny. Następnie druga część procesu ubiegania się o kartę medyczną odbywa się w urzędzie stanu. Zaświadczenie od lekarza jest sprawdzane wraz z innymi informacjami podanymi przez pacjenta. Stan decyduje, czy wydać pacjentowi kartę medyczną, czy nie.

Nawet w przypadku legalizacji federalnej, szpital nie mógłby przepisywać i podawać marihuany pacjentowi, niezależnie od okoliczności. Szpital ponosiłby odpowiedzialność za wystawienie recepty niezgodnie z zaleceniami. Jeśli pacjent doznałby uszczerbku na zdrowiu z powodu interakcji leków, szpital poniósłby odpowiedzialność. I otwarty na działania prawne za obrażenia lub bezprawną śmierć.

Jak pacjenci mogą skorzystać z marihuany w szpitalach?

Obawy związane z przeciwwskazaniami (konfliktami lekowymi) i efektami ubocznymi są mniej istotne w przypadku pacjentów, u których zdiagnozowano chorobę terminalną. Marihuana jest dobrze tolerowana i wchodzi w konflikt z bardzo niewielką liczbą leków na receptę. Jednak konopie mogą również powodować zmniejszenie skuteczności niektórych leków. Dla niektórych pacjentów może to nie stanowić problemu, a dla pacjentów z chorobami serca (na przykład) może to być kwestia krytyczna. Efekt uboczny w postaci łagodnych mdłości może nie być problemem dla pacjenta znajdującego się pod koniec życia.

Jeśli pacjent nie stosował wcześniej marihuany w celu łagodzenia objawów, medyczna marihuana może być bardzo skuteczna. Może ona pomóc w zaburzeniach nastroju, takich jak depresja i lęk. Marihuana może również pomóc w zwalczaniu bólu i pobudzaniu apetytu u pacjentów cierpiących na wyniszczenie lub marnotrawstwo.

Pacjent stosujący medyczną marihuanę (posiadacz karty) może uznać ją za najskuteczniejszą metodę uśmierzania bólu - ze względu na ciągłość opieki, zapewnienie jej pacjentowi podczas hospitalizacji może być bezpieczniejsze, niż próbowanie nowych lub potencjalnie mniej skutecznych leków.

Zapewnienie ciągłości opieki z medyczną marihuaną ma znaczenie dla pacjentów z nieuleczalną chorobą. Może to oznaczać mniejszy stres i większy komfort (emocjonalny i fizyczny) dla pacjentów. Ale rodziny, które już borykają się z bólem po stracie bliskiej osoby, mają ułatwioną drogę do uzyskania medycznej marihuany w szpitalu.