Dlaczego lekarze niechętnie przepisują medyczną marihuanę?

/

Dlaczego lekarze są niechętni do przepisywania medycznej marihuany?

Posted by Marihuana Doctors on 06/12/2017 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 25 stycznia 2019 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Marihuana ma bogatą historię zastosowań leczniczych. Starożytni chińscy, egipscy, a nawet rzymscy uzdrowiciele stosowali ją zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie w celu uśmierzania bólu i długotrwałego leczenia chorób. Nawet królowa Wiktoria używała jej do uśmierzania bólu podczas porodu.

Obecnie marihuana jest dopuszczona do użytku w prawie połowie stanów USA oraz w Dystrykcie Kolumbii. Zwolennicy promują ją jako środek do leczenia raka, zapalenia wątroby, jaskry, ALS, a nawet HIV. FDA zatwierdziła nawet podstawowe badania nad potencjalnym zastosowaniem marihuany w leczeniu padaczki u dzieci.

Jednak wielu lekarzy nadal nie uznało marihuany za pełnoprawną formę leku. Prawie połowa lekarzy z Kolorado uważa, że lekarze nie powinni przepisywać marihuany, a mniejszość uważa, że nie ma ona żadnych korzyści.

Dlaczego więc lekarze wierzą w to, co wierzą, i dlaczego są tak niezdecydowani, aby przyjąć marihuanę jako terapię medyczną? Oto kilka najczęstszych powodów, dla których lekarze tak ostrożnie podchodzą do medycznej marihuany i jak możesz porozmawiać ze swoim lekarzem, aby rozwiać niektóre z ich większych obaw.

1. Brak kompleksowych badań

Jednym z najważniejszych czynników, na które zwracają uwagę lekarze i prawodawcy, jest brak szeroko zakrojonych badań nad marihuaną i jej skutkami. Ponieważ jest to substancja kontrolowana z listy I, laboratoria badawcze finansowane ze środków federalnych nie mogły badać działania marihuany i jej skuteczności jako metody leczenia pacjentów.

Szczególnie mało jest badań klinicznych kontrolowanych placebo, prowadzonych metodą podwójnie ślepej próby, od których większość lekarzy uzależniona jest przy określaniu skuteczności terapii. Dopóki wyniki takich badań klinicznych nie zostaną opublikowane, wielu lekarzy nadal będzie się wahać, czy przepisywać marihuanę swoim pacjentom.

Mimo że badania kliniczne nie są jeszcze dostępne, w Internecie można znaleźć tysiące badań dotyczących marihuany. Jeśli Twój lekarz chce uzyskać dowody na skuteczność marihuany, zacznij od nich. Możesz także podkreślić, że marihuana nie uzależnia i nie jest śmiertelna, w przeciwieństwie do opioidów wydawanych na receptę.

2. Konserwatywne uprzedzenia

Choć w telewizji można zobaczyć lekarzy stosujących najnowszą technologię chirurgiczną lub leki, w rzeczywistości są oni bardzo ostrożni, jeśli chodzi o podejmowanie nowych terapii. Choć nowe technologie i terapie mogą wydawać się popularne, dla lekarzy są one zniechęcające, ponieważ życie ich pacjentów jest często zagrożone.

W takich sytuacjach wygodniej jest im pozostać przy tym, co już wiedzą, że działa. W przypadku marihuany wielu lekarzy przez długi czas działało w przekonaniu, że jest to bardzo uzależniający i szkodliwy narkotyk. Całkowita zmiana podejścia do marihuany jest dla wielu lekarzy zbyt dużym wyzwaniem. Co więcej, nowi lekarze, którzy mogą być bardziej otwarci na ideę marihuany, są szkoleni przez bardziej konserwatywnych mentorów - ponieważ są nowi w tej dziedzinie, są bardziej skłonni do ulegania myślom i opiniom swoich nauczycieli.

Wśród lekarzy panuje silne piętno sprzeciwu wobec marihuany, które może być trudne do przezwyciężenia dla Twojego lekarza. Jedną z najważniejszych rzeczy, jaką możesz zrobić, jeśli Twój lekarz jest niezdecydowany ze względu na swoje uprzedzenia, jest przedstawienie mu badań na temat korzyści płynących z marihuany. Powinieneś także jasno powiedzieć, że szukasz marihuany z powodów czysto medycznych - nie po to, aby się naćpać. Nie chcesz, aby poczuli się po prostu Twoim dilerem.

3. Alternatywna kultura "Stoner"

Kultura otaczająca marihuanę stała się tak samo odstraszająca, jak sama roślina. Nazwy szczepów, choć dowolne, mogą być odstraszające i trudno je traktować poważnie, jeśli zawierają nazwę jakiegoś seksu lub przekleństwa. Marihuana jest też ściśle związana z innymi aspektami kultury stoner, takimi jak medycyna alternatywna, zamerykanizowane systemy wierzeń wschodnich i kultura "hipisowska".

Choć wszystko to jest naturalnym skutkiem prohibicji i historii używania marihuany w Stanach Zjednoczonych, jest to niewygodne dla lekarzy i sprawia, że nie są oni skłonni traktować marihuany jako prawdziwego leku.

Rozmawiając z lekarzem, staraj się unikać tych aspektów medycyny alternatywnej i kultury stoner, które mogą być dla niego nieprzyjemne. Skup się na nauce związanej z leczeniem marihuaną i postaraj się znaleźć lokalną poradnię z rozsądnie nazwanymi odmianami, które mają szczegółowe opisy. To powinno pomóc Twojemu lekarzowi w zaakceptowaniu tego pomysłu.

4. Kontrola dawkowania

Jednym z najważniejszych aspektów przepisywania leków jest równoważenie dawek i zarządzanie ilością leków dla pacjentów. Lekarze lubią terapie, które są wymierne i powtarzalne, dzięki czemu mogą łatwiej monitorować i dostosowywać leczenie do potrzeb pacjenta. Jest to również ważne, ponieważ marihuana wchodzi w interakcje z niektórymi lekami, a nawet może zmniejszać skuteczność znieczulenia, co może stanowić problem podczas operacji.

Jeśli dawkowanie jest głównym problemem dla twojego lekarza, niektórzy producenci zaczęli oznaczać swoje produkty ilością THC, CBD i CBN, jaką zawierają. Choć nie wszystkie poradnie zaczęły to robić, wszyscy producenci posiadający licencję MMPR zostali zmuszeni do przyjęcia takiej procedury znakowania.

5. Epidemia opioidów

Nadużywanie środków odurzających wydawanych na receptę to śmiertelny problem w Stanach Zjednoczonych, który każdego miesiąca zabija tysiące ludzi. W związku z tym, że tak wiele osób cierpi z powodu nadużywania leków na receptę, lekarze przechodzą obecnie więcej niż kiedykolwiek szkoleń na temat tego, jak rozpoznawać zachowania związane z poszukiwaniem narkotyków i jak zapobiegać przepisywaniu nadmiernej ilości leków uzależniających. Biorąc pod uwagę to, co przez ostatnie stulecie mówiło się o marihuanie, nic dziwnego, że lekarze podchodzą do niej z taką samą ostrożnością, z jaką szkolą się w leczeniu opioidów.

Jeśli uzależnienie jest głównym zmartwieniem Twojego lekarza, przytocz dowody na to, że marihuana nie uzależnia i nie jest śmiertelna, nawet w bardzo dużych dawkach.

6. Oszuści

Lekarze, którzy przepisują marihuanę, muszą być niezwykle ostrożni w wypisywaniu recept. Jeśli lekarze przepiszą zbyt dużą liczbę osób, mogą zostać oskarżeni o oszustwo i narazić się na grzywny, zarzuty karne, a nawet odebranie licencji lekarskiej. Szczególnie problematyczni są oszuści - ludzie, którzy wyłudzają leki, których nie potrzebują. Wielu lekarzy zostało już wcześniej skrzywdzonych przez tego typu osoby i w związku z tym są naturalnie ostrożni w przepisywaniu substancji kontrolowanych.

Jeśli Twój lekarz obawia się, że możesz być oszustem, daj mu dowód swojej potrzeby i czas na zastanowienie się, dlaczego potrzebujesz recepty. Twój lekarz musi być w stanie zaufać, że nie jesteś osobą rekreacyjnie używającą narkotyków i szukającą recepty medycznej, więc daj mu tyle czasu, ile możesz, aby pozbyć się początkowej nieufności.

Dowiedz się więcej o medycznej marihuanie

Przed medyczną marihuaną wciąż stoi kilka wyzwań na drodze do legalizacji w kraju. Śledź nasz blog informacyjny, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat medycznej marihuany.