Lekarze z Nowego Jorku mogą teraz zalecać MMJ dla każdej potrzeby zdrowotnej

/

Lekarze z Nowego Jorku mogą teraz zalecać MMJ dla każdej potrzeby zdrowotnej

Posted by Lori Ann Reese on 01/12/2022 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nowojorscy lekarze opowiadają się za prawem do kierowania pacjentów na podstawie własnego uznania. Kto może lepiej zdecydować, czy pacjent skorzysta z medycznej marihuany, niż lekarz pierwszego kontaktu? Lekarz, który zna historię zdrowia pacjenta i jego potrzeby w zakresie leczenia objawów.

Problem z ograniczoną listą kwalifikujących się schorzeń polega na wykluczeniu pacjentów. Jeśli pacjent nie ma jednej lub więcej z zatwierdzonych przez państwo diagnoz, nie będzie mógł korzystać z medycznej marihuany.

W niektórych przypadkach, medyczna marihuana może być bardziej skuteczna w planie leczenia nadzorowanym przez lekarza. Przed obecnym rozszerzeniem kwalifikujących się stanów zdrowia w Nowym Jorku, pacjent musiał być zdiagnozowany na:

 • HIV/AIDS
 • Stwardnienie zanikowe boczne (ALS)
 • Choroba Parkinsona
 • Stwardnienie rozsiane
 • Uszkodzenie rdzenia kręgowego (ze spastycznością)
 • Epilepsja
 • Zapalne choroby jelit
 • Neuropatia
 • Choroba Huntingtona
 • Zaburzenie stresowe pourazowe (PTSD)
 • Ból przewlekły
 • Zaburzenia związane z używaniem substancji opioidowych
 • Choroba terminalna
 • Kacheksja (lub zespół wyniszczenia)
 • Napady (lub ciężkie, uporczywe skurcze mięśni)

Na liście kwalifikujących się schorzeń brakowało zaburzeń zdrowia psychicznego, takich jak depresja, ADHD czy lęk. Inne problemy zdrowotne, w tym migreny, fibromialgia, jaskra, pobudzenie w chorobie Alzheimera i inne, nie zostały zaakceptowane przez program medycznej marihuany w Nowym Jorku. Nie wspominając już o pacjentach z rzadkimi chorobami, którzy nie byli w stanie uzyskać certyfikatu.

Certyfikacja stosowania medycznej marihuany w każdym stanie zdrowia w Nowym Jorku

Używanie medycznej marihuany w Nowym Jorku jest nadzorowane przez lekarza. Oznacza to, że pacjent musi zostać skierowany przez certyfikowanego lekarza. A odnowienie karty medycznej wymaga (co najmniej) corocznego badania i konsultacji z lekarzem.

Pełna współczucia opieka nad pacjentami oznacza zapewnienie legalnych opcji medycyny alternatywnej, a nie ograniczanie pacjentów do wąskiej listy kwalifikujących się schorzeń. Dlatego właśnie program medycznej marihuany w Nowym Jorku został rozszerzony. Teraz lekarze mogą zalecać każdemu pacjentowi leczenie jakiegokolwiek wyniszczającego systemu lub stanu zdrowia.

FAQ dla pacjentów, którym wcześniej odmówiono przyznania karty medycznej

Jeśli ubiegałeś się o kartę medyczną i spotkałeś się z odmową, teraz jest dobry czas na wypełnienie kolejnej aplikacji. Jeśli jesteś mieszkańcem Nowego Jorku, możesz umówić się na wizytę u swojego lekarza pierwszego kontaktu, aby porozmawiać o medycznej marihuanie jako opcji terapeutycznej.

1. Co zrobić, jeśli lekarz rodzinny nie skieruje cię po medyczną marihuanę?

Aby ubiegać się o zarejestrowanie jako pacjent w nowojorskim programie medycznej marihuany, musisz otrzymać od lekarza "zaświadczenie dla pacjenta". Lekarz musi być zarejestrowany w NY Department of Health, aby dostarczyć ocenę i zaświadczenie.

Twój lekarz pierwszego kontaktu lub lekarz rodzinny może nie zgodzić się, że medyczna marihuana jest dobrą opcją leczenia. Jeśli tak się stanie, poszukaj drugiej opinii. Zwłaszcza od lekarza, który specjalizuje się w planach leczenia medyczną marihuaną. Wizytę można umówić w biurze lub za pośrednictwem telemedycyny na telefonie, laptopie lub tablecie.

2. Czy nadal potrzebuję dowodu diagnozy?

Większość lekarzy wymaga, abyś przesłał kopię dokumentów medycznych z co najmniej jednego roku wcześniej. Pomoże to lekarzowi zweryfikować Twoją aktualną diagnozę i objawy. Alternatywnie, możesz również dostarczyć notatkę od swojego lekarza pierwszego kontaktu z tymi informacjami.

Pacjenci mogą być teraz zatwierdzeni, nawet jeśli nie mają jednego ze standardowych warunków zdrowotnych kwalifikujących do medycznej marihuany w Nowym Jorku. Musisz jednak wykazać, że masz zaburzenia zdrowotne lub objawy, na które nie pomagają inne metody leczenia lub terapie.

3. Czy lekarz może odmówić zarekomendowania Cię do leczenia medyczną marihuaną?

Tak. Każdy oceniający lekarz w Nowym Jorku może odmówić skierowania cię na leczenie. Czasami pacjent nie ma objawów, które są umiarkowane lub ciężkie. W takich przypadkach, lekarz może zalecić inne opcje zamiast medycznej marihuany.

Mimo, że medyczna marihuana jest dobrze tolerowana przez większość pacjentów, mogą wystąpić przeciwwskazania. Lub sytuacje, w których marihuana może kolidować z innymi lekami na receptę. Pacjenci mogą mieć ukryte problemy zdrowotne, które sprawiają, że stosowanie marihuany jest bardziej ryzykowne niż inne opcje leczenia.

Jeśli lekarz uważa, że medyczna marihuana może stanowić większe ryzyko niż korzyść dla pacjenta, nie zaleci jej. Druga opinia to dobry pomysł. Zwłaszcza, jeśli możesz przedstawić lekarzowi swoją historię zdrowia, aby uzyskać dokładniejszy obraz swoich potrzeb zdrowotnych. Ale jeśli więcej niż jeden lekarz odradza używanie marihuany, istnieje powód, dla którego uważają, że nie jest to dla ciebie bezpieczne. I powinieneś zastosować się do tej rady, aby uchronić się przed potencjalnym ryzykiem i problemami.

Dowiedz się więcej o umieszczeniu swojej praktyki na MarijuanaDoctors.com.

O czym powinni wiedzieć lekarze w Nowym Jorku w związku ze zmianami w kwalifikacjach MMJ

Program Medycznej Marihuany w Nowym Jorku opublikował nowe "Podsumowanie Systemu Zarządzania Danymi Medycznej Marihuany (MCDMS) Enhancements." Stwierdza on, że "Lekarze mogą certyfikować pacjentów do medycznego stosowania marihuany w każdym stanie opartym na klinicznym uznaniu lekarza."

Jeśli chcesz zostać zarejestrowanym dostawcą, musisz ukończyć zatwierdzony przez NYSDOH kurs i spełnić wszystkie wymagania określone w 10 NYCRR §1004.1(a). Po uzyskaniu statusu zarejestrowanego dostawcy, możesz zacząć dostarczać oceny stanu zdrowia pacjentów, aby pomóc w składaniu wniosków o kartę medycznej marihuany.

Dowiedz się więcej o zarządzaniu praktyką i usługach kierowania pacjentów oferowanych dla praktyków z Nowego Jorku przez MarijuanaDoctors.com. Rozpocznij lub rozszerz swoją praktykę oceny karty medycznej, i dowiedz się więcej o naszych usługach skierowań pacjentów.