Firmy gotowe na "grzybowy" boom

/

Biznesy gotowe na boom "Shroom"

Posted by Nancy Moraa on 08/11/2020 in Aktualności

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nowa odmiana żywności funkcjonalnej i medycyny jest grzybem dla firm. Wynika to z rosnącej międzynarodowej legalizacji psylocybiny, aktywnego składnika grzybów. Pozwoliło to międzynarodowym firmom na tworzenie nowej żywności, napojów i leków. Ale nie w Stanach Zjednoczonych.

Renomowane instytucje badawcze i inwestorzy wspierają ten rosnący trend. Psilocybina ma znaczące korzyści, które wzmacniają zdrowie psychiczne. Narkotyki psychodeliczne mogą nigdy nie być dostępne w sklepach medycznych, ale terapie zdrowia psychicznego na depresję i traumę mogą stać się dostępne w USA.

Champignon Brands Inc. jest jedną z pierwszych firm, które badają produkcję takich produktów. Zapewniła sobie pozycje na listach w Stanach Zjednoczonych i Niemczech i nadal rozszerza swoją linię produktów. Takie korzystne produkty mogłyby znaleźć się na półkach obok znanych marek, takich jak Beyond Meat Inc.

Firmy szukają możliwości zwiększenia zasięgu rynkowego

Marka ta oferuje zdrowe, oparte na roślinach alternatywy dla tradycyjnej żywności i napojów. Aby tak się stało, firmy produkujące pieczarki będą musiały dotrzeć do detalistów. Detaliści tacy jak United Natural Foods Inc., Amazon.com, oraz restauracje społecznościowe takie jak Starbucks Corporation zwiększą swój zasięg rynkowy. Ale czy Stany Zjednoczone pozwolą na sprzedaż "magicznych grzybów" w detalicznych punktach sprzedaży? FDA i DEA mówią "nie", ale szykuje się kolejna bitwa o medycynę alternatywną.

Grzyby z ich korzyści dla zdrowia psychicznego mogą stać się następnym głównym napędem legalizacji w Ameryce. Nowe firmy są biegów w górę. Lobbyści są ciężko w pracy, aby zachęcić lekarza nadzorowane terapie grzybów, aby rozpocząć. Dla konkretnych warunków zdrowotnych, takich jak depresja oporna na leczenie (TRD) i zespół stresu pourazowego (PTSD). Dwa warunki, które przyczyniają się do rosnących wskaźników samobójstw w Stanach Zjednoczonych.

Czy Champignon Brands Inc. prowadzi do boomu na grzybki?

Champignon Brands Inc. jest jedną z firm, która przyjęła strategię "mushroom-to-market". Obecnie firma oferuje pakowane towary konsumpcyjne. Te dobra są teraz w formie asortymentu herbat. Jest to firma zaangażowana w uprawę i dystrybucję rzemieślniczych grzybów medycznych i ich produktów.

Jest to nowe terytorium dla Champignon, ale podjęli oni szerokie podejście do ekspansji w innych częściach świata. Więcej firm również spieszy się, aby poszerzyć swoją obecność i dotrzymać kroku tej firmie.

Potężne nowe lekarstwo dla biznesu

Psilocybina jest kluczem dla Champignon i innych firm grzybowych. Naturalnie występująca substancja chemiczna, psilocybina, znajduje się w setkach różnych rodzajów grzybów. Moc tej ważnej substancji chemicznej jest powszechnie znana od dziesięcioleci. Teraz nadszedł czas, że jej potencjał leczniczy może być w pełni zrealizowany.

Rosnąca akceptacja ze strony specjalistów i instytucji medycznych zainspirowała rozmach grzybów. Były dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego, Thomas Insel, i były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Paul Summergrad, są obaj w radzie doradców Compass Pathways, czołowej firmy produkującej psylocybinę.

John Hopkins, renomowany amerykański uniwersytet badawczy, założył również nowe centrum badań nad psychodelikami, które bada potencjał takich związków. Centrum badawcze jest finansowane głównie dzięki wysiłkom znaczącego inwestora, Tima Ferrissa.

Dążenie państw do legalizacji

Ferriss nie jest jedynym, który ma oczy ustawione na funkcjonalnych grzybów zdrowia. Bruce Linton i Kevin O'Leary są inwestorami zalążkowymi w MindMed. Peter Thiel, inwestor, zainwestował również w Compass Pathways. Champignon jest częścią sektora o rosnącej wiarygodności naukowej i finansowej.

Rynki dostępne dla firm takich jak Champignon były przez pewien czas ograniczone. Ograniczenia wynikają z przepisów, które zabraniają używania i sprzedaży grzybów psylocybinowych i ich produktów. Ale wspaniałą wiadomością dla firm jest to, że te prawa zaczynają się zmieniać i stają się mniej zaporowe niż wcześniej.

Denver, Oakland, a ostatnio Santa Cruz to regiony, które zalegalizowały psylocybinę. Większość aktywistów prowadzących kampanie dekryminalizacyjne jest również zaangażowana w szersze wysiłki mające na celu doprowadzenie tej pozytywnej zmiany do obszarów takich jak Oregon i Iowa. W listopadzie 2019 r., Decriminalize California połączyła ręce z Beckley Foundation, aby zmienić Kalifornię. Vermont, Michigan i Waszyngton również rozpoczęły wysiłki legalizacyjne.

Regulacja Magicznych Grzybów nie będzie jak Medyczna Marihuana w Ameryce

Legalizacja grzybków nie jest tak podobna do medycznej marihuany. Argumenty o korzyściach zdrowotnych i osobistym wyborze są tam również obecne. Jednakże, legalizacja psylocybiny nie przyniesie korzyści podatkowych czy ogromnych implikacji dla systemu sądownictwa karnego.

Firmy takie jak Champignon nie są w tym po to, aby wejść na ogromny rynek przeciwbólowy zdominowany przez produkty THC i CBD. Zamiast tego, firmy te zajmują mniejszą, ale cenną niszę, która skupia się na wspieraniu zdrowia psychicznego za pomocą klinik terapeutycznych, które oferują bezpieczny, kontrolowany i nadzorowany przez lekarza plan leczenia.