Marihuana na zaburzenia nastroju i inne objawy menopauzy

/

Marihuana w leczeniu zaburzeń nastroju i innych objawów menopauzy

Posted by Lori Ann Reese on 09/27/2021 in Medyczna Marihuana

Aktualizacja 29 września 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Małe badanie przeprowadzone w Albercie, w Kanadzie, ujawniło, że wiele kobiet używa marihuany, aby poradzić sobie z objawami menopauzy. Badanie zostało przeprowadzone przez University of Alberta i objęło 1,500 kobiet.

Wyniki badania zostały przedstawione na konferencji North American Menopause Society (NAMS). Dyskusja przyczyniła się do lepszego zrozumienia potencjału konopi w leczeniu menopauzy. I innych problemów zdrowotnych kobiet związanych z zapaleniem, takich jak endometrioza.

Kobiety mogą nie otrzymać wsparcia medycznego i rozwiązań, których potrzebują, aby ułatwić sobie radzenie z objawami menopauzy. I często, może się wydawać, że są pozostawione same sobie, aby poruszać się z objawami samodzielnie, bez względu na to, jak bardzo przeszkadzają one w codziennym życiu.

Czy medyczna marihuana otworzy nowy horyzont leczenia dla kobiet z menopauzą? Symptomy kontroli bólu, niepokoju, depresji, bezsenności i niskiej energii mogą być leczone za pomocą marihuany pod nadzorem lekarza. Więcej praktyków może być gotowych do przepisywania medycznej marihuany na menopauzę.

Jakie są objawy menopauzy?

Przez cały okres rozrodczy, kobiety doświadczają wszystkich objawów menopauzy, w łagodnym stopniu i co miesiąc. Wzdęcia, bezsenność, bóle i stany zapalne, skurcze, wahania nastroju od drażliwości do objawów depresji.

Menopauza to ogromna zmiana hormonalna. Nie tylko na kilka miesięcy, ale aż na cztery lata, zanim kobieta zakończy przemianę. Albo raczej, spadek normalnego poziomu hormonów w miarę starzenia się kobiety. A wraz z tą zmianą, siedem niewygodnych objawów może stać się normą.

(Deposit Photos)

1. Nieregularne miesiączki

Niektóre kobiety nigdy nie mają regularnych miesiączek, więc ten objaw menopauzy tak naprawdę nie stanowi większego problemu. Ale dla kobiet, które są przyzwyczajone do posiadania ich miesięczne jak w zegarku, i na harmonogram, to jest bardzo niewygodne dla nich.

Nieregularne miesiączki to coś więcej niż tylko miesiączkowanie poza harmonogramem. To może oznaczać kilka miesięcy bez miesiączki. Albo kilka miesięcy nieprzerwanego miesiączkowania, wraz ze wszystkimi jego objawami. Mogą to być obrzmiałe piersi, skurcze, plamienia, wzdęcia i inne.

2. Suchość pochwy Spowodowane przez menopauzę

Hormony reprodukcyjne sprawiają, że silnik jest dobrze nasmarowany i gotowy do pracy. Ale kiedy wchodzisz w okres menopauzy, sygnalizujący koniec lat rozrodczych, może nastąpić kolejna zmiana. Większość kobiet może zmienić swoje samopoczucie z soczystego lasu deszczowego na coś bardziej zbliżonego do Sahary.

Suchość pochwy jest zawsze mówił o ze względu na wpływ, jaki ma na sprawność seksualną i przyjemność. Yep, jeśli rzeczy są super suche i chafing tam, seks nie będzie dużo zabawy. W rzeczywistości, może to być bolesne. Ale są inne sposoby, że suchość pochwy może uczynić życie niewygodne dla kobiet przechodzących menopauzę.

Suchość pochwy może sprawić, że infekcje bakteryjne łatwiejsze. Wilgoć normalnie tworzone przez pochwy ma kwaśną zawartość, która pomaga zniszczyć bakterie. Kiedy jest mniej wilgoci, jest mniej naturalnej produkcji bakterii. To może oznaczać więcej infekcji drożdży i otarć.

3. Uderzenia gorąca

Jest to jeden z najbardziej frustrujących objawów menopauzy. Hormony kontrolują regulację temperatury ciała. Tak więc, gdy poziom estrogenu zaczyna się wahać, kobiety mogą doświadczać uderzeń gorąca. Jest to uczucie ciepła w górnej części ciała (twarz, szyja, klatka piersiowa i ramiona).

Statystycznie, czarne kobiety są bardziej narażone na poważne objawy menopauzy, w tym uderzenia gorąca, niż kobiety rasy kaukaskiej. Natomiast Azjatki mają najniższy wskaźnik trudności z menopauzą w porównaniu z innymi grupami etnicznymi.

Uderzenia gorąca to nie tylko coś, co czujesz, ale także coś, co możesz zobaczyć. Kiedy kobieta doświadcza uderzeń gorąca, jej skóra może wydawać się zarumieniona. Może zacząć się obficie pocić, a nawet pojawić się wysypka na szyi, pod pachami i w okolicy klatki piersiowej.

Przypływ gorąca wywołuje również objawy niepokoju, ponieważ jest to wizualnie widoczne, kiedy kobieta ma uderzenie gorąca. Jest to żenujące. A podwyższone tętno i niepokój mogą również utrudniać skupienie się i koncentrację.

(Deposit Photos)

4. Bezsenność i nocne poty

Kiedy uderzenia gorąca zdarzają się podczas snu, nazywane są "nocnymi potami". A niektóre kobiety mogą się mocno pocić (w dzień lub w nocy). Może to również prowadzić do dreszczy, ponieważ ciało traci tak dużo ciepła po "uderzeniu gorąca".

Bezsenność jest skutkiem ubocznym menopauzy, który stwarza więcej problemów. Jeśli doświadczasz zaburzeń nastroju, problemów z koncentracją i niskim poziomem energii, utrata snu może potęgować te objawy.

Przewlekła bezsenność może:

  • Kompromitacja systemu odpornościowego
  • Zwiększają objawy drażliwości z powodu zmęczenia
  • Powodują problemy z pamięcią
  • Zwiększają zachcianki i problemy z zarządzaniem zdrową wagą

Wiele objawów, z którymi borykają się kobiety podczas przechodzenia przez menopauzę, jest ze sobą powiązanych. To dlatego lekarze mogą przepisywać wiele leków. Ale dla niektórych kobiet, skutki uboczne leków na menopauzę może być gorsze niż objawy.

5. Menopauza Przyrost masy ciała i zmiany w metabolizmie

Kobiety, które nigdy nie miały problemów z zarządzaniem zdrową wagą ciała, mogą nagle odkryć, że jest to o wiele trudniejsze podczas i po menopauzie. Nawet jeśli nie zmieniają one swoich zdrowych nawyków żywieniowych i ćwiczeń, nagle mogą zacząć przybierać na wadze.

Dzieje się tak, ponieważ po menopauzie, kobiece procesy metaboliczne ulegają zmianie. Przeciętna kobieta może przytyć od 2 do 5 kilogramów podczas przechodzenia przez menopauzę. Jednak inne kobiety mogą przybrać na wadze znacznie więcej, w zależności od nasilenia innych objawów, których doświadczają.

Badania sugerują, że estrogen pomaga organizmowi regulować magazynowanie tłuszczu i promuje efektywne wykorzystanie kalorii. Tak więc, gdy poziom estrogenu spada, kobiety mogą przybierać na wadze. Zazwyczaj w okolicach brzucha. Niektóre kobiety decydują się na hormonalną terapię zastępczą (HRT), aby pomóc przywrócić zdrowy metabolizm. Ale terapie hormonalne mogą również zwiększać ryzyko rozwoju niektórych rodzajów raka.

6. Wypadanie włosów i stres

Oba hormony płciowe - estrogen i progesteron - przyczyniają się do zdrowego wzrostu włosów. Jednak w okresie menopauzy, kiedy poziom obu hormonów spada, kobiety mogą zacząć zauważać znaczne przerzedzenie włosów. Poza normalnym zrzucaniem włosów z mieszków włosowych (które może wynosić 50-100 włosów dziennie). Nazywa się to telogenem. Kobiety mogą również doświadczyć wypadania włosów związanego z hormonami, kiedy przestają stosować środki antykoncepcyjne.

Zwiększony stres podczas menopauzy jest bardzo powszechny. Radzenie sobie z tymi objawami może być bardzo trudne dla niektórych kobiet. Kannabidiol i medyczna marihuana mogą pomóc poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i poziomu kortyzolu (hormonu stresu).

Choroby serca, zawał serca i udar mózgu są związane z tymi samymi czynnikami ryzyka. Ale przewlekły stres (jakiego doświadczają niektóre kobiety w okresie menopauzy) i niepokój mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia kobiety. Hormon stresu - kortyzol również wywołuje nadciśnienie w organizmie.

7. Zmiany w gęstości piersi

Przeprowadzono kilka ważnych badań, aby odkryć, dlaczego gęstość piersi zmienia się u kobiet w okresie menopauzy. Zespół Mayo Mammography Health Study nadal wykonuje oceny w celu udokumentowania, jak zmiany gęstości piersi mogą wpływać na inne zaburzenia zdrowotne. I czy te zmiany mogą zwiększać ryzyko rozwoju raka piersi.

Niższa gęstość piersi oznacza niższe ryzyko zachorowania na raka piersi. Kobiety, które tracą gęstość piersi w okresie menopauzy, mogą nie być zadowolone z estetyki zmiany, ale może to znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

To, co dzieje się w przypadku niektórych kobiet, nazywa się związaną z wiekiem inwolucją zrazików. Lub atrofia piersi, gdzie liczba i wielkość acini w każdym z płatów piersi są zmniejszone. Zrąb śródtkankowy i kolagen (który jest gęsty i twardy) zostają zastąpione miękką tkanką tłuszczową.

Niekontrolowane objawy menopauzy mogą uszkodzić serce

Statystycznie rzecz biorąc, mężczyźni byli bardziej narażeni na choroby układu krążenia. Obecnie więcej kobiet pali papierosy, a zarówno mężczyźni, jak i kobiety dzielą inne czynniki ryzyka, takie jak otyłość, spożywanie alkoholu i siedzący tryb życia.

Kiedy kobieta jest zestresowana, jej serce pompuje szybciej niż serce mężczyzny. Tętno kobiety wzrasta, a serce przepompowuje większe ilości krwi. Jednakże, gdy mężczyzna jest zestresowany, tętnice połączone z jego sercem zwężają się. Powoduje to nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi).

Średni wiek, w którym kobieta ma pierwszy atak serca to siedemdziesiąt (70) lat. Średni wiek, w którym mężczyzna może mieć atak serca to 66 lat. Ale kobiety mogą mieć choroby, które znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu.

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie endometriozę, chorobę policystycznych jajników (POD), cukrzycę i nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), Twoje ryzyko może być wyższe. W niektórych badaniach u kobiet, u których zdiagnozowano endometriozę, wykazano 400% wzrost ryzyka rozwoju choroby wieńcowej (CAD).

Istnieją czynniki ryzyka, które kobiety dzielą z mężczyznami, jeśli chodzi o atak serca lub udar mózgu. Wysokie ciśnienie krwi, otyłość, wysoki poziom glukozy (cukru) lub cholesterolu we krwi oraz palenie tytoniu. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są bardziej narażeni na rozwój choroby wieńcowej i problemów sercowo-naczyniowych, jeżeli mieli

(Deposit Photos)

Czy marihuana koliduje z hormonalną terapią zastępczą (HRT)?

Niektóre kannabinoidy, takie jak CBD, mogą przyspieszać prędkość, z jaką enzymy rozkładają hormony. Tak więc w przypadkach, gdy pacjenci mogą zmagać się z brakiem równowagi hormonalnej, CBD może pomóc. Marihuana może pomóc poprzez zmniejszenie wrażliwości piersi, skurczów menstruacyjnych, suchości pochwy i innych trudnych objawów związanych z menopauzą.

Jedną z korzyści płynących z używania marihuany pod nadzorem lekarza jest to, że może ona zastąpić wiele leków na receptę. Jeśli marihuana działa lepiej w radzeniu sobie z objawami. Na przykład, niektóre kobiety mogą uznać, że używanie medycznej marihuany jest bezpieczniejsze i skuteczniejsze niż antydepresanty, środki nasenne i inne leki.

Badania medyczne sugerują, że niedobór endokannabinoidów może być powodem, dla którego niektóre kobiety wchodzą w okres menopauzy w młodszym wieku. Marihuana może, ale nie musi, wchodzić w konflikt z hormonami, w zależności od pacjenta. Kobiety zazwyczaj decydują się na hormonalną terapię zastępczą w celu złagodzenia objawów lub na medyczną marihuanę, ale nie na oba rodzaje terapii.

Uzyskanie karty medycznej w celu leczenia objawów menopauzy

Niektóre kobiety mogły nie brać pod uwagę, że medyczna marihuana jest dla nich dostępna. Menopauza nie pojawia się na liście schorzeń kwalifikujących do państwowych programów medycznej marihuany. Jednak wielu lekarzy ma prawo zalecić pacjentowi medyczną marihuanę w przypadku innych potrzeb, niż te wymienione przez państwo.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem o swoich objawach menopauzy. A jeśli Twój lekarz nie daje skierowań na medyczną marihuanę, możemy połączyć Cię z lekarzem, który to robi. Po ocenie stanu zdrowia i przeglądzie historii zdrowia, lekarz może zatwierdzić Cię do karty medycznej w Twoim stanie. A Ty możesz zacząć odkrywać nowe sposoby radzenia sobie z objawami menopauzy, które ułatwią Ci życie.

Jeśli chciałabyś, aby lekarz specjalizujący się w medycznej marihuanie w Twoim stanie skontaktował się z Tobą, kliknij tutaj i zostaw swoje dane kontaktowe. Skontaktujemy się z Tobą z lokalnym lekarzem, aby umówić Cię na ocenę Twojego stanu zdrowia za pomocą karty medycznej.